Polska"Płeć w biznesie nie ma znaczenia, ale..."

"Płeć w biznesie nie ma znaczenia, ale..."

Nie ma stanowiska, na którym kobieta nie może być właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Najlepszym dowodem jest pierwsza edycja rankingu „100 Kobiet Biznesu” przeprowadzonego przez "Puls Biznesu". Ranking promuje panie ambitne, aktywne i świadome własnych kompetencji. Aby się zakwalifikować, musiały spełnić liczne kryteria. Wśród wyróżnionych znalazła się Dominika Herburt-Heybowicz, członek zarządu Wirtualnej Polski.

"Płeć w biznesie nie ma znaczenia, ale..."
Źródło zdjęć: © WP.PL

Z urodzenia jest warszawianką, z wykształcenia magistrem inżynierem (Wydział fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej). Bezpośrednio po studiach uzyskała dyplom MBA i wyjechała do Francji na stypendium w ramach programu Copernic. Potem była następna długa podróż, tym razem do Londynu, gdzie pracowała w BNP Paribas. - Pod koniec 2002 r., podczas kolejnej fali kryzysu i zwolnień, musiałam rozstać się z bankiem - wspomina. Pomógł jej plan awaryjny i kilka przygotowanych scenariuszy.

Od 2005 roku jest w Wirtualnej Polsce, a przez przez pierwszych dziewięć miesięcy zasiadała jednoosobowo w zarządzie. - Zawsze uważałam, że należy podejmować ryzyko, nie bać się eksperymentowania. Każde doświadczenie pozwala nam lepiej zrozumieć siebie, lepiej wyciągać wnioski - mówi Dominika Herburt-Heybowicz. - Płeć w biznesie nie ma znaczenia. Ale kobiety muszą w swój sukces włożyć o wiele więcej wysiłku niż mężczyźni - dodaje.

Ma dwójkę dzieci Julię i Konstantego, które wychowuje sama. - Tym większym wyzwaniem jest dla mnie rodzina i z tym większą pasją podchodzę do tego tematu - mówi. - Zanim Julia i Konstanty pojawili się na świecie, zwykłam mawiać,że mam dwójkę dzieci: jeszcze z czasów Politechniki organizację BEST (Board of European Students of Technology), której polskie i międzynarodowe struktury zakładałam oraz Wirtualną Polskę - opowiada. - Myślę, że dzięki mnie Wirtualna Polska znajduje się dziś w tym, a nie innym miejscu na rynku - dodaje.

O przyszłości mówi: "nie muszę gorączkowo zdobywać wiedzy, szukać nowych dróg czy rozwiązań. Dziś ani stanowisko, ani status materialny nie są dla mnie celem, zresztą nigdy nie były. Największym wyzwaniem jest dla mnie rodzina. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem kobietą spełnioną."

8 grudnia podczas uroczystej gali w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki rankingu. Honorowy patronat objęły Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji Porozumienie bez Barier.

Wybrane dla Ciebie