Trwa ładowanie...
d2o7pa0

Płażyński przeciwny decyzjom rządu ws. emerytów

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Maciej Płażyński jest przeciwny ograniczeniu możliwości dorabiania przez emerytów i rencistów, a tym bardziej zakazania im tego. Tymczasem - zdaniem rządu - rozwiązanie to miałoby zwiększyć możliwość znalezienia zatrudnienia przez ludzi młodszych, szczególnie absolwentów.

d2o7pa0

Maciej Płażyński powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla Polskiego Radia, że taki pomysł nie rozwiąże problemu bezrobocia. Jego zdaniem, główną i najbardziej skuteczną metodą walki z bezrobociem jest obniżenie kosztów pracy, czyli zmniejszenie obciążeń pracodawców. Ponadto - według Płażyńskiego - trzeba znowelizować Kodeks pracy tak, by poszerzyć swobodę działania pracodawców.

Poza tym - co podkreślił gość radiowych Sygnałów Dnia - nie wolno ograniczać możliwości dorabiania ludziom, którzy latami ciężko pracowali na emeryturę, z której teraz trudno im wyżyć.

Maciej Płażyński zastrzegł, że Platforma Obywatelska ostatecznie ustosunkuje się do tej kwestii, gdy rząd przedstawi swą oficjalną propozycję. (iza)

d2o7pa0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o7pa0
Więcej tematów