Trwa ładowanie...

Planujesz wesele? Poczekaj, aż się ociepli

Pandemia koronawirusa skomplikowała życie wielu młodym parom. Od października ubiegłego roku obowiązuje w całym kraju zakaz organizowania wesel. Kiedy znów będzie można w Polsce organizować przyjęcia weselne? Wiceminister podaje możliwy termin.
Share
Planujesz wesele? Poczekaj, aż się ociepli (Flickr.com/Yann Cœuru)
Planujesz wesele? Poczekaj, aż się ociepli (Flickr.com/Yann Cœuru)
d4871lo

Kiedy będzie możliwa organizacja wesel? - takie pytanie w Radiu ZET usłyszała w poniedziałek Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. - Jestem świeżo po spotkaniu z branżą weselną w ubiegłym tygodniu, niestety celujemy w okres, kiedy będzie znacząco cieplej i część eventów rodzinnych będzie można przenieść na otwartą przestrzeń - odpowiedziała.

- Najwcześniej w maju? - dopytywała prowadząca rozmowę Beata Lubecka.

- Nie chcę wyrokować czy końcówka kwietnia, czy maja, czy początek kwietnia. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli, żeby zrobić to jak najszybciej - odparła wiceminister Semeniuk.

d4871lo

Pytana, kiedy powstaną protokoły sanitarne dla branży weselnej, odpowiedziała, że one już istnieją i były przedmiotem dyskusji z branżą weselną.

Ograniczenia wymuszone przez epidemię koronawirusa uderzyły w wiele sektorów, w tym w branżę związaną z organizacją wesel. To nie tylko domy weselne, ale też tysiące małych przedsiębiorców: konsultantów ślubnych, dekoratorów, fotografów, barmanów czy firmy cateringowe.

Wiosną zeszłego roku przez kilka miesięcy wesela w ogóle się nie odbywały. Poluzowanie przyszło latem, ale w wielu regionach obowiązywały limity gości, więc hotele czy restauracje nie miały szans na odrobienie strat. Wiele młodych par rezygnowało też z ich organizacji, gdy okazało się, że goście nie będą mogli tańczyć.

Wraz z nadejściem II fali epidemii, pod koniec października ubr., ponownie zakazano organizowania wesel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4871lo

Podziel się opinią

Share
d4871lo
d4871lo
Więcej tematów