Trwa ładowanie...

Planował zamach na Sejm i groził politykom. Został aresztowany

Przemysław M. przyznał się do przygotowania zamachu na Sejm. Mężczyzna jest również oskarżony o wysyłanie pogróżek prezydentom polskich miast. W związku z zarzutami 28-latek został aresztowany na trzy miesiące.

Share
Planował zamach na Sejm i groził politykom. Został aresztowany
Źródło: Policja
d483wfa

Młody krakowianin usłyszał także zarzut oszustwa na szkodę osoby prywatnej na kwotę poniżej 6 tys. zł. - Z wyjaśnień, jakie złożył Przemysław M., wynika, że Sejm nie był dla niego celem samym w sobie. Mężczyzna liczył się z tym, że podejmując taką akcję zostanie pozbawiony życia - powiedziała prok. Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jak podaje prok. Kalinowska-Zajdak, podejrzany przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia. Podkreśliła jednak, że mężczyzna nie potrafił do końca wyjaśnić motywów, jakimi się kierował. Zaznaczał, że listy z groźbami kierował do osób reprezentujących różne ugrupowania, a jego czyn nie był motywowany politycznie. 28-letni podejrzany jest bezrobotny. Grozi mu 8 lat więzienia.

d483wfa

Przypomnijmy, w ubiegły piątek do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego trafił list z żądaniem jego dymisji oraz groźbą pozbawienia go życia w razie niepodporządkowania się temu żądaniu. Do przesyłki dodano również łuskę naboju oraz 16 zdjęć z wizerunkami osób pełniących funkcje publiczne. Podobne listy otrzymali również prezydenci Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Łodzi, Poznania, Kielc, Koszalina, Lublina, Szczecina i Torunia, a także były prezydent RP Lech Wałęsa.

Zobacz także: "Lech Wałęsa - najlepszy doradca dla PO". Tarczyński kpi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d483wfa

Podziel się opinią

Share
d483wfa
d483wfa
Więcej tematów