Trwa ładowanie...
ycipk-1itsz5

Planował zamach na premier Wielkiej Brytanii. Został skazany na dożywocie

Naaimur Zakariyah Rahman, człowiek który planował zabić Theresę May w ataku samobójczym spędzi w więzieniu minimum 30 lat. Po tym okresie może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
21-latek, który planował zamach na Theresę May został skazany na dożywocie
21-latek, który planował zamach na Theresę May został skazany na dożywocie (Getty Images, Fot: Christopher Furlong)
ycipk-1itsz5

21-latek chciał zdetonować bombę przy bramie Downing Street, rezydencji i biurze Premier Wielkiej Brytanii. Następnie Naaimur Zakariyah Rahman planował zabić Theresę May przy użyciu noża lub pistoletu. Mężczyzna został uznany winnym i skazany na dożywocie z możliwością wcześniejszego zwolnienia po 30 latach - podaje portal bbc.co.uk.

Rahman został skazany w zeszłym miesiącu za przygotowywanie aktu terroryzmu. Sędzia argumentował to faktem, że gdyby nie został aresztowany, z pewnością przeprowadziłby zamach. 21-latka ujęto w ramach tajnej operacji z udziałem MI5 i FBI. Zatrzymanie nastąpiło chwilę po tym, jak przejął torbę i kurtkę od tajnego agenta, która miała być wyposażona w materiały wybuchowe.

Mężczyzna został zrekrutowany przez ISIS. Kontaktował się z nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych, jednak nie widział, że brał udział w "ustawce" służb. - Chcę przeprowadzić zamach samobójczy w Parlamencie. Chcę spróbować zabić Theresę May - mówił Rahman. Kurtka z fałszywym ładunkiem miała spowodować podobny efekt do zamachu w Manchesterze, gdzie zginęły 22 osoby.

ycipk-1itsz5

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Źródło: bbc.com

ycipk-1itsz5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1itsz5

ycipk-1itsz5
ycipk-1itsz5