Trwa ładowanie...
dfpoz6e

PKN Orlen otworzy stacje na Mazurach

W sezonie turystycznym PKN Orlen planuje
otworzyć trzy lub cztery nadbrzeżne stacje paliwowe do tankowania
łodzi na jeziorach mazurskich, a kolejne prawdopodobnie w
przyszłym roku.

Share
dfpoz6e

Pierwsza tego typu placówka uruchomiona zostanie 1 czerwca tego roku w Giżycku nad jeziorem Niegocin. Następne zlokalizowane będą m.in. w Węgorzewie i Sztynorcie.

W nadbrzeżnych stacjach paliwowych będzie można zatankować paliwo bez konieczności wysiadania z łodzi. Punkty będą czynne całodobowo do końca września.

Nadbrzeżne stacje paliwowe PKN Orlen dla wodniaków będą pierwszymi tego typu placówkami na jeziorach mazurskich.

dfpoz6e

Odpowiedzialny w PKN Orlen za projekt nadbrzeżnych stacji paliwowych dyrektor biura eksploatacji Andrzej Wis wyjaśnił, że ich uruchomienie ma przede wszystkim ułatwić tankowanie łodzi.

Sam jestem żeglarzem. I sam również mam problemy, jak inni żeglarze i motorowodniacy, z zaopatrzeniem w paliwo. I to jest najważniejszy problem, że wszyscy dotychczas chodzą z butelkami, z bańkami, z kanistrami z nadbrzeża do stacji benzynowych - przyznał w rozmowie z PAP dyrektor Wis.

W oficjalnym komunikacie PKN Orlen poinformował, że w ramach organizowania nadbrzeżnych stacji paliwowych na jeziorach mazurskich, zamierza uczestniczyć w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na wodzie.

Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na wodzie, dlatego projekt koncernu zakłada współpracę z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, które będziemy zaopatrywać w paliwo podobnie, jak policję wodną - podało w komunikacie biuro prasowe PKN Orlen.

PKN Orlen zapewnia, iż nadbrzeżne punkty tankowania są obiektami całkowicie bezpiecznymi dla środowiska. Punkty wyposażono w taki system dystrybucji paliw, który odsysa opary z baków tankowanych jednostek pływających i odprowadza je do zbiornika magazynowego stacji. (iza)

dfpoz6e

Podziel się opinią

Share
dfpoz6e
dfpoz6e
Więcej tematów