Trwa ładowanie...
d2fknw1
lekarka
14-03-2002 19:58

Pisz: nieuczciwa lekarka może nadal pracować

Lekarka z Ukty w Warmińsko-Mazurskiem, która jest podejrzana o wypisywanie fałszywych recept na anaboliki, może nadal pracować. Sąd uchylił w czwartek wniosek Prokuratury w Piszu zakazujący wykonywania zawodu Izabeli D.

d2fknw1
d2fknw1

Mimo, że sąd pozwolił lekarce przyjmować pacjentów, nie wróciła ona jednak do pracy w Rucianem Nidzie - zdecydowała o tym dyrektorka tamtejszej przychodni. Nie dopuściła ona też do pracy drugiego lekarza, który jest również podejrzany o niezgodne z prawem wypisywanie recept i dodatkowo branie za to łapówek.

Sprawę wypisywania "lewych recept" przez lekarzy cały czas bada prokuratura w Piszu. Policja wpadła na trop nieuczciwych lekarzy po aresztowaniu dealerów narkotykowych w styczniu 2002 roku. Wtedy pojawiły się pierwsze podejrzenia, że oprócz darmowych recept np. na metanabol, lekarze wypisywali także recepty na leki psychotropowe.

Policja ustaliła, że lekarze fałszowali recepty od przeszło 2 lat. Przypuszcza się, że mogli wypisać nawet kilka tysięcy nielegalnych recept.

Mirosław P. i Izabela D. otrzymali dozór policyjny i zostały im zabrane paszporty. Prokuratura w Piszu powinna zakończyć dochodzenie pod koniec marca 2002 r. Lekarce grozi do 5 lat więzienia, lekarzowi do 8 lat. (miz)

d2fknw1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fknw1
Więcej tematów