Trwa ładowanie...

PiS zatwierdziło listy wyborcze. Bez Jacka Kurskiego i Marcina Mastalerka

Komitet polityczny PiS zatwierdził wszystkie listy w wyborach do parlamentu, które się odbędą 25 października - poinformowała dziennikarzy rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. Partia chce zaprezentować listy w przyszłym tygodniu.
Share
PiS zatwierdziło listy wyborcze. Bez Jacka Kurskiego i Marcina Mastalerka
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1g68gk

Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie "jedynką" w Warszawie, a wiceprezes partii Beata Szydło "jedynką" w okręgu chrzanowskim - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Witek pytana, potwierdziła, że na listach znajdą się m.in. Krystyna Pawłowicz, Piotr Gliński, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska), Jarosław Gowin (Polska Razem). "Dwójką" w Warszawie ma być Mariusz Kamiński. Adam Bielan miałby startować do Senatu.

Rzeczniczka dodała, że na listach Prawa i Sprawiedliwości nie będzie z kolei Jacka Kurskiego.

d1g68gk

Według informacji, do parlamentu z listy PiS nie będzie także startował Marcin Mastalerek - rzecznik sztabu PiS.

- Listy zostały zatwierdzone, są drobne korekty, dlatego będziemy te listy przesyłać dzisiaj do pełnomocników okręgowych, żeby do drobnych poprawek się ustosunkowali - powiedziała. W przyszłym tygodniu "mniej więcej od środy chcemy mieć to wszystko zamknięte" - powiedziała Witek. - To są naprawdę niewielkie korekty. Nie było burzliwej dyskusji - dodała.

Komitet polityczny PiS nad nazwiskami obradował ok. siedem godzin. - Trwało to dosyć długo, ale to jest 41 okręgów po kilkadziesiąt nazwisk w każdym okręgu, każde jedno nazwisko było czytane, omawiane. Jeśli były jakieś wątpliwości, pytania, była dyskusja, dlatego to tyle trwało - powiedziała Witek.

Dopytywana o Kurskiego powiedziała, że dyskusja ws. jego startu "była bardzo krótka. Było głosowanie".

d1g68gk

We władzach partii, najpierw o listach rozmawiać miało najściślejsze kierownictwo m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef komitetu wykonawczego Joachim Brudziński, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i wiceprezesi ugrupowania.

Komitet polityczny jest szerszym gronem - liczy 31 członków. Każdy okręg przesłał do centrali w Warszawie swoje propozycje w porządku alfabetycznym. Te mogły być uzupełnione przez kierownictwo partii. Władze PiS miały także ułożyć kolejność na liście.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Zobacz również: Nagrano rozmowę Tuska z Kulczykiem?

d1g68gk

Podziel się opinią

Share
d1g68gk
d1g68gk
Więcej tematów