Trwa ładowanie...

PiS wystawia kandydata na szefa NIK

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydaturę Mariana Banasia na szefa Najwyższej Izby Kontroli. O decyzji klubu poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Share
PiS zgłosił kandydaturę Mariana Banasia na szefa NIK.
PiS zgłosił kandydaturę Mariana Banasia na szefa NIK.Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d24f7qw

Jaki podaje Polskie Radio 24, do tej pory nie zgłoszono innych kandydatów na to stanowisko, a czas na zgłaszanie kandydatur upływa 28 lipca. 6-letnia kadencja obecnego prezesa NIK - byłego polityka Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Kwiatkowskiego, kończy się 17 sierpnia.

PiS wybiera Banasia

Marian Banaś to minister finansów. Objął urząd po Teresie Czerwińskiej na początku czerwca br. Wcześniej Banaś był szefem Krajowej Administracji Skarbowej i dwukrotnie szefem Służby Celnej. W Najwyższej Izbie Kontroli pracował już w latach 1992-2005 na różnych stanowiskach. Trafił tam jako współpracownik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ówczesnego prezesa NIK.

d24f7qw

O zgłoszenu kandydatury Banasia powiedział Polskiemu Radiu 24 szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wicemarszałek uzasadnia wybór Banasia jego wieloletnim doświadczeniem w pracy w NIK oraz w sektorze finansowym.

O prawdopodobnej kandydaturze Mariana Banasia na szefa Najwyższej Izby Kontroli informowaliśmy już na początku lipca.

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Źródło: Polskie Radio 24

d24f7qw

Podziel się opinią

Share
d24f7qw
d24f7qw
Więcej tematów