ycipk-1chq5j

PiS rośnie w siłę. Poseł Wolnych i Solidarnych zasila partię

Poseł Ireneusz Zyska wystąpił z koła poselskiego oraz partii Wolni i Solidarni i przeszedł do Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma teraz 237 przedstawicieli w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ireneusz Zyska będzie 237 posłem PiS trwającej kadencji
Ireneusz Zyska będzie 237 posłem PiS trwającej kadencji (PAP)
ycipk-1chq5j

Lider WiS Kornel Morawiecki twierdzi, że Zyska poinformował go o swojej decyzji wczoraj. - Naszemu koledze dziękujemy za współpracę w kole, życzymy powodzenia na politycznie nowej drodze życia - napisał Morawiecki senior w komunikacie.

Ireneusz Zyska dostał się do Sejmu z listy wyborczej komitetu Kukiz'15 z okręgu wałbrzyskiego. W maju 2016 opuścił klub poselski Kukiz’15, dołączając do koła poselskiego Wolni i Solidarni. W tegorocznych wyborach samorządowych był kandydatem PiS na prezydenta Wałbrzycha. Zajął drugie miejsce, uzyskując 13,1 proc. głosów.

Po odejściu Zyska koło poselskie Wolni i Solidarni składa się teraz z pięciu posłów: Kornela Morawieckiego, Małgorzaty Zwiercan (sekretarz koła), Sylwestra Chruszcza, Jarosława Porwicha i Adama Andruszkiewicza. Aby założyć koło poselskie wymaganych jest co najmniej trzech poslów.

ycipk-1chq5j

Zobacz także: Ryszard Czarnecki o liście Mosbacher: to jest "unprofessional"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1chq5j
ycipk-1chq5j