Trwa ładowanie...
d3l117x

PiS rośnie w siłę. Poseł Wolnych i Solidarnych zasila partię

Poseł Ireneusz Zyska wystąpił z koła poselskiego oraz partii Wolni i Solidarni i przeszedł do Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma teraz 237 przedstawicieli w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ireneusz Zyska będzie 237 posłem PiS trwającej kadencji
Ireneusz Zyska będzie 237 posłem PiS trwającej kadencji (PAP)
d3l117x

Lider WiS Kornel Morawiecki twierdzi, że Zyska poinformował go o swojej decyzji wczoraj. - Naszemu koledze dziękujemy za współpracę w kole, życzymy powodzenia na politycznie nowej drodze życia - napisał Morawiecki senior w komunikacie.

Ireneusz Zyska dostał się do Sejmu z listy wyborczej komitetu Kukiz'15 z okręgu wałbrzyskiego. W maju 2016 opuścił klub poselski Kukiz’15, dołączając do koła poselskiego Wolni i Solidarni. W tegorocznych wyborach samorządowych był kandydatem PiS na prezydenta Wałbrzycha. Zajął drugie miejsce, uzyskując 13,1 proc. głosów.

Po odejściu Zyska koło poselskie Wolni i Solidarni składa się teraz z pięciu posłów: Kornela Morawieckiego, Małgorzaty Zwiercan (sekretarz koła), Sylwestra Chruszcza, Jarosława Porwicha i Adama Andruszkiewicza. Aby założyć koło poselskie wymaganych jest co najmniej trzech poslów.

d3l117x

Zobacz także: Ryszard Czarnecki o liście Mosbacher: to jest "unprofessional"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l117x

Podziel się opinią

Share

d3l117x

d3l117x
Więcej tematów