Trwa ładowanie...

PiS rośnie w siłę i dogania PO - zaskakujący sondaż

Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość idą do wyborów z prawie takim samym poparciem - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini Okazało się, że 31% respondentów chce głosować na PO, a na PiS niewiele mniej - 29%.

PiS rośnie w siłę i dogania PO - zaskakujący sondażŹródło: AFP
d4bu3ww

W ocenie prezesa Instytutu Marcina Dumy, to istotna zmiana w krótkim czasie, bo od 19 sierpnia. Duma zwrócił uwagę, że Platforma Obywatelska traci ponad 3%., Prawo i Sprawiedliwość zyskuje 4% i w efekcie różnica między nimi maleje do zaledwie dwóch punktów procentowych.

Według sondażu dla Polskiego Radia, na SLD chce głosować 13,8% respondentów, na PSL 6,5% a na Ruch Poparcia Palikota nieco ponad 4%.

d4bu3ww

- W tym przypadku poparcie wzrosło o 3% w ciągu trzech tygodni. Ruch Palikota wydaje się iść po mandaty w sejmie - ocenił prezes Instytutu

Jeśli chodzi o spodziewaną frekwencję wyborczą, prawdopodobnie nie będzie wysoka: pójście do urn wyborczych deklaruje prawie 49 % wyborców. Marcin Duma zaznaczył jednak, że takie deklaracje z reguły wyraźnie odbiegają na korzyść od rzeczywistości.

Niespełna 46% respondentów już dziś wie, że nie pójdzie do wyborów. W przekonaniu Marcina Dumy, sobotnie mitingi partyjne, w tym konwencje PO i SLD, nie zaburzyły wyników sondażu.

Badanie przeprowadzono telefonicznie na reprezentatywnej dla ogółu Polaków grupie 1100 osób. Błąd oszacowania wynosi 3%, a poziom ufności 0,95%.

d4bu3ww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bu3ww
Więcej tematów