Trwa ładowanie...

PiS realizuje zapowiedź Kaczyńskiego. Składa projekt dotyczący obniżenia pensji parlamentarzystom

- Projekt ustawy odbijającej wynagrodzenia posłom i senatorom został właśnie złożony w Kancelarii Sejmu. Wejdzie w życie w krótkim czasie - zapowiedział na konferencji prasowej Ryszard Terlecki. To reakcja na zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego odnośnie propozycji 20 proc. spadku wynagrodzenia.

Share
PiS realizuje zapowiedź Kaczyńskiego. Składa projekt dotyczący obniżenia pensji parlamentarzystom
Źródło: East News, Fot: JAKUB WOSIK
dpz6s8s

- Złożyliśmy właśnie w Kancelarii Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. To oznacza obniżenie wynagrodzenia posłom i senatorom w tej kadencji - mówił na konferencji prasowej wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- On będzie procedowany na najbliższym Sejmu i w krótkim czasie wejdzie w życie. Nie ma potrzeby zwoływania dodatkowego posiedzenia. Na najbliższym uchwalimy ten projekt i on wejdzie w życie - dodał szef klubu PiS cytowany przez portal 300polityka.pl.

Zobacz także: Żakowski komentuje decyzję Kaczyńskiego ws. nagród

Terlecki zapowiedział też, że trwają prace nad ustawą obejmującą obniżenie wynagrodzenie dla samorządowców. Projekt w ub. czwartek zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. To efekt zamieszania wokół premii dla członków rządu Beaty Szydło. Limity zostaną wprowadzone dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców.

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpz6s8s

Podziel się opinią

Share
dpz6s8s
dpz6s8s
Więcej tematów