Trwa ładowanie...
d2tazha

PiS "oszukuje" Polaków ws. imigrantów? "Udają, że wrócą do swoich krajów"

Polska z entuzjazmem powiela błędy innych krajów dotyczące imigrantów - twierdzi "The Economist". Wypomina Polsce przyjęcie potężnej liczby obcokrajowców, co może zostać wkrótce dostrzeżone przez wyborców PiS. "Rząd polski wybrał połączenie naiwności, oszustwa i nadziei, że sprawy same się ułożą" - uważają autorzy tygodnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imigracja w Polsce jest w rozkwicie? Do kraju przyjeżdża wielu cudzoziemców. Najwięcej osób pochodzi z Ukrainy
Imigracja w Polsce jest w rozkwicie? Do kraju przyjeżdża wielu cudzoziemców. Najwięcej osób pochodzi z Ukrainy (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2tazha

"Polska, jeden z najbardziej homogenicznych krajów Europy, staje się państwem imigrantów" - sugeruje "The Economist". Brytyjski tygodnik zauważa, że w 2018 r. przyjęliśmy więcej imigrantów spoza swoich granic niż jakiekolwiek inne państwo członkowskie UE, a nawet pięć razy więcej niż Niemcy.

Na te liczby składają się blisko 2 mln Ukraińców, którzy przyjechali do Polski od 2014 r. W ostatnich trzech latach w kraju pojawiło się także 36 tys. Nepalczyków, 20 tys. Hindusów i 18 tys. obywateli Bangladeszu. Zdaniem "The Economist" rząd PiS ignoruje lekcję, jaką mógłby wyciągnąć na podstawie negatywnych doświadczeń imigracyjnych innych krajów.

d2tazha

Tygodnik przypomina, że coraz liczniejsi w kraju Ukraińcy mogą niebawem przenieść się na Zachód. "Polacy powielają błąd Niemiec: udają, że imigranci wrócą do swoich krajów" - zauważono w artykule w kontekście braku zajmowania się przez kraj problemami takimi jak integracja czy ubezpieczenia społeczne przyjezdnych.

"Rząd polski wybrał połączenie naiwności, oszustwa i nadziei, że sprawy same się ułożą" - twierdzą autorzy tekstu. Ich zdaniem "jedna z najbardziej nieliberalnych partii rządzących w Europie prowadzi jedną z najbardziej liberalnych polityk migracyjnych".

Zobacz też: Nowe taśmy TVP o Lechu Wałęsie. Joanna Scheuring-Wielgus kreśli czarny scenariusz przed wyborami

Źródło: economist.com, interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tazha

Podziel się opinią

Share

d2tazha

d2tazha
Więcej tematów