Trwa ładowanie...
d1j8mor

PiS: jesteśmy lepsi, załatwimy więcej i kochamy Polskę

W reprezentacyjnym miejscu Szczecina, na Wałach Chrobrego, Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło swoją kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Zaprezentowano billboard wyborczy partii z hasłem "Więcej dla Polski".
Share
d1j8mor

- To pierwsza odsłona kampanii wyborczej PiS do PE. Zaczynamy w Szczecinie w Dniu Flagi. Dziś jesteśmy z tego dumni, że nad polskim Szczecinem powiewa biało-czerwona flaga - powiedział kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego Michał Kamiński.

Tu była, jest i będzie Polska

- Idziemy do Parlamentu Europejskiego również dlatego, że dzisiaj w Europie są ludzie, którym ta biało-czerwona flaga nad Szczecinem się nie podoba - zaznaczył.

d1j8mor

- Parlament Europejski powinien być miejscem, w którym z godnością musimy mówić naszym europejskim przyjaciołom, że te ziemie są polskie, będą polskie, że własność na tych ziemiach musi być polska - tłumaczył.

Odnosząc się do likwidacji szczecińskiej stoczni, przypomniał, że Szczecin stał się miejscem wydarzeń, "które bolą każdego Polaka". - Skuteczna, czasem twarda polska polityka musi polegać na obronie polskich ekonomicznych interesów - zaznaczył. Przypomniał, że inne kraje europejskie, w tym Niemcy i Francja, obroniły swoje stocznie. Nasz rząd zadowala się poklepywaniem po ramieniu - zaznaczył.

- Dziś PiS chce walczyć o nasze polskie sprawy i polskie wartości - zapewnił. Kamiński wytłumaczył zgromadzonym nieobecność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak mówił, wraz ze swym bratem prezydentem Lechem Kaczyńskim czuwają przy chorej mamie.

"Jesteśmy lepsi, więcej załatwimy i bardziej kochamy Polskę"

PiS w Szczecinie zaprezentował swój wyborczy billboard. Na prawie 50 metrach kwadratowych telebimu pokazano obraz w barwach biało-czerwonych, przypominający powiewającą polską flagę, na górze na białym tle widnieje napis: "Prawo i Sprawiedliwość", na dole na czerwonym tle: "Więcej dla Polski". Całość jest kompilacją zdjęć twarzy kilkuset ludzi.

d1j8mor

To są fotografie naszych kandydatów, niektóre się powtarzają - wyjaśnił dziennikarzom po pokazie - jak sam przyznał - autor sloganu PiS, Jacek Kurski.

- Billboard pokazuje, że jesteśmy drużyną do dobrego reprezentowania. Chodzi nam przede wszystkim o więcej dla Polski. Chcemy więcej dla Polski z tego, co Europa może nam dać, chcemy też więcej Polski w Europie - tłumaczył.

Powiedział, że nowe hasła wyborcze PiS będą się koncertować na tematyce europejskiej i przekonywać, że ta partia potrafi więcej dla Polski wywalczyć w UE i godniej ją reprezentować.

- Będzie to synteza rozsądnej krytyki, obliczalnej i uczciwej, z dynamiczną propozycją dla wyborców, pokazującą, że jesteśmy lepszą reprezentacją Polski w Europie, więcej załatwimy, bardziej kochamy Polskę - przekonywał.

d1j8mor

Do zebranych przemówił także jeden ze zwolnionych ostatnio ze Stoczni Szczecińskiej Nowa, Zbigniew Wysocki. Nawoływał do mądrego głosowania w zbliżających się wyborach do PE i krytykował "brak działań" obecnego rządu dla ratowania polskich stoczni. Skrytykował także kandydującego z pierwszego miejsca listy PO okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego posła Sławomira Nitrasa. Nic nie zrobił dla stoczni, jest warty tyle, ile ta rolka papieru toaletowego - powiedział pokazując papier.

Udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego to szansa pokazania, że nie wszyscy zgadzamy się polityką obecnego rządu, polityką pogłębiającą kryzys gospodarczy - powiedziała w Szczecinie wiceprezes PiS Aleksandra Natalli-Świat.

- Wszyscy powinniśmy wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i wybrać tych, którzy będą chcieli i potrafili walczyć o polskie interesy. Nie przeciwko Unii, ale po to, aby Unia była ugrupowaniem państw solidarnych, traktowanych równo, które będą miały jednakowe prawa do rozwoju - podkreśliła. Jako przykład nierównego traktowania podała polskie stocznie oraz unijne limity połowowe dla polskich rybaków.

Do Szczecina przybyło kilkudziesięciu deputowanych i kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego, wśród nich Adam Bielan, Krzysztof Putra, Beata Kempa, Marek Kuchciński i Marek Migalski.

d1j8mor

Przed uroczystością na Wałach Chrobrego politycy PiS złożyli wiązanki pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70 na szczecińskim Placu Solidarności.

Obu uroczystościom przyglądali się nieliczni mieszkańcy miasta.

Z Wałów Chrobrego grupa polityków PiS udała się do szczecińskiego Parku Kasprowicza, gdzie w dni wolne od pracy chętnie odpoczywają mieszkańcy Szczecina, by porozmawiać z nimi i wręczyć biało-czerwone chorągiewki.

d1j8mor

Podziel się opinią

Share
d1j8mor
d1j8mor
Więcej tematów