Trwa ładowanie...

PiS dwa razy otwiera obwodnicę. Zaproszono Sasina

Dwa razy politycy i samorządowcy PiS otwierali obwodnicę Kraśnika w Lubelskiem. Jak wyjaśniają lokalne media, część drogi wojewódzkiej nr 833 została w piątek otwarta, ale nie przeszkodziło to w organizacji drugiej uroczystości z przecinaniem wstęgi po kilku dniach.

PiS dwa razy otwiera obwodnicę. Zaproszono Sasina PiS dwa razy otwiera obwodnicę. Zaproszono Sasina Źródło: Starostwo Powiatowe w Kraśniku
d3vu33k
d3vu33k

W piątek, w skromnej asyście samorządowców z PiS i publicznej telewizji, obwodnicę w swym rodzinnym mieście otworzył marszałek Jarosław Stawiarski (PiS) - relacjonuje dziennikarze "Dziennika Wschodniego", wyjaśniając, że to nie jedyne otwarcie dawno wyczekiwanej w Kraśniku inwestycji.

Na wtorek zaplanowano drugie otwarcie. Tym razem przez wicepremiera Jacka Sasina i ministrów: infrastruktury Andrzeja Adamczyka, funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Pudę, edukacji i nauki Przemysława Czarnka i wiceministra finansów Piotr Patkowski.

Łącznie na drugie otwarcie zaproszono niemal 60 osób, w tym radnych sejmiku, wicewojewody i szefów lokalnych komend służb. Jak zauważa dziennikwschodni.pl, w tej grupie były też ponownie kraśnickie władze powiatowe i miejskie.

d3vu33k

Zobacz też: Afera ws. Pegasusa. Miller: Materiały przyniosą ludzie PiS

Żeby obwodnicę otworzyć jeszcze raz, trzeba ją ponownie na chwilę zamknąć część drogi wojewódzkiej nr 833 - komentowali mieszkańcy.

PiS dwa razy otwierał obwodnicę. "Najwyższy poziom"

Reporterzy "Dziennika Wschodniego" zapytali o podwójne otwarcie obwodnicy Kraśnika Kamila Jakubowskiego, rzecznika prasowego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Ten wyjaśnił, że w piątek zdecydowano się na otwarcie nowego odcinka trasy, bo rano wpłynęło pismo ze zgodą od wojewody.

d3vu33k

- Była robiona dla mieszkańców i dlatego postanowiliśmy ją udostępnić najszybciej, jak to jest możliwe - powiedział Jakubowski. Nie odnosząc się do piątkowych uroczystości, stwierdził, że otwarcie zaplanowane na 4 stycznia wymagało odpowiednich przygotowań. - Chcieliśmy, by jej oficjalne otwarcie stało na jak najwyższym poziomie - przekazał rzecznik.

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vu33k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vu33k
Więcej tematów