Trwa ładowanie...

Piotr Woźniak-Starak pochowany w Fuledzie. Nadzór budowlany otrzymał pismo z sanepidu

Sanepid sprawdza, czy nadzór budowlany wydał zgodę na wybudowanie katakumb w Fuledzie, gdzie został pochowany Piotr Woźniak-Starak. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, pismo w tej sprawie wpłynęło do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Giżycku, ale nie zostało jeszcze zadekretowane. Inspektor zastanawia się, jaki ruch w sprawie wykonać.

Piotr Woźniak-Starak pochowany w Fuledzie. Nadzór budowlany otrzymał pismo z sanepiduŹródło: East News
d1yrmhz
d1yrmhz

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka pochowała szczątki producenta filmowego na terenie posiadłości w Fuledzie w katakumbach. Jak informowała wcześniej Wirtualna Polska, sanepid nie wydał żadnej zgody na taki pogrzeb.

We wtorek pisaliśmy, że sanepid sprawdza teraz w nadzorze budowlanym, czy rodzina miała zgodę na wybudowanie katakumb. Mówił nam o tym Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. - Będziemy musieli wystąpić do nadzoru budowlanego, by ustalić, czy zostało wydanie pozwolenie na budowę katakumb, bo tego wymaga prawo - tłumaczył dyrektor Dzisko.

- Wczoraj, we wtorek, wpłynęło do nas pismo z sanepidu. Przeczytałem je, ale nie zostało jeszcze ono zadekretowane. Muszę się zastanowić, co z tym zrobić - mówi WP Jerzy Chmielewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Giżycku. Jak dodał, są inne, pilniejsze sprawy na tę chwilę. Podkreślił też, że to nie nadzór budowlany wydaje pozwolenia na budowę. Może jednak sprawdzić, czy dana strona otrzymała taką decyzję od właściwego organu.

Do tej pory poza cmentarzami chowano niemal wyłącznie duchownych. Kościół występował w takich przypadkach o zgodę do sanepidu.

d1yrmhz

Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia. Około godziny 4 rano miejscowe służby dostały informację o łodzi zakłócającej ciszę nocną. Policjanci, którzy przybyli na miejsce znaleźli motorówkę, na której nikogo nie było. W niedzielę rano na brzegu jeziora Kisajno znaleziono 27-letnią kobietę. Zeznała, że była na motorówce z Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Oboje mieli wpaść do wody podczas jednego z manewrów. Ciało producenta znaleziono 22 sierpnia. Msza żałobna odbyła się tydzień później.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yrmhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1yrmhz
Więcej tematów