Qaqwqwrqw

Piotr Mueller zaprzysiężony. Zastąpił w Sejmie Jolantę Szczypińską

Sejm ma nowego posła. Miejsce zmarłej Jolanty Szczypińskiej zajął podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Mueller. Marszałek Sejmu rozpoczął obrady od wspomnienia zmarłych Kazimierza Kutza i bp. Tadeusza Pieronka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Mueller został zaprzysiężony na posła Sejmu VIII kadencji
Piotr Mueller został zaprzysiężony na posła Sejmu VIII kadencji (PAP)
Qaqwqwrqw

Według Państwowej Komisji Wyborczej pierwszeństwo w objęciu mandatu po zmarłej posłance PiS miał Piotr Karczewski. To on zajął drugie miejsce wśród kandydatów PiS w okręgu gdyńsko-słupskim. Po wyborach samorządowych został jednak wybrany na radnego sejmiku zachodniopomorskiego.

- Kadencja w sejmiku trwa pięć lat, a do końca kadencji w Sejmie jeszcze 10 miesięcy. Jeżeli pan radny nie podejmie mandatu, to ja go przyjmę. Jestem ze Słupska, z tego samego miasta co pani Szczypińska - powiedział Piotr Mueller w rozmowie z Wirtualną Polską. 29-latek otrzymał trzy głosy mniej niż Karczewski (5350).

Qaqwqwrqw

Piotr Mueller nowym posłem

- Partia twierdzi, że jego wybór będzie dla niej korzystniejszy. Są naciski na Karczewskiego, by nie przyjął mandatu - mówi w rozmowie z WP osoba blisko związana z pomorskimi politykami PiS. Mueller przed zaprzysiężeniem nie zrzekł się stanowiska wiceministra w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego, gdzie jest podsekretarzem stanu.

Nowy poseł jest również członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

Zobacz także: Plany Kaczyńskiego. "Ryzyko drugiej porażki"

Qaqwqwrqw

Jolanta Szczypińska, po której mandat objął, zmarła 8 grudnia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw