Trwa ładowanie...

Piotr Muller zastąpi w Sejmie zmarłą Jolantę Szczypińską

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Muller wejdzie do Sejmu w miejsce zmarłej posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej. O prawdopodobnej nominacji dla Mullera informowała we wtorek Wirtualna Polska.

Share
Piotr Muller zastąpi w Sejmie zmarłą Jolantę Szczypińską
Źródło: PAP
d4h6lks

Teoretycznie miejsce w Sejmie powinno przysługiwać Piotrowi Karczewskiemu, który zajął drugie miejsce wśród kandydatów PiS w okręgu gdyńsko-słupskim. Karczewski minimalnie (o trzy głosy) wyprzedził Piotra Mullera, jednak zrzekł się mandatu na rzecz 29-letniego kandydata.

- Pierwszeństwo w objęciu mandatu ma pan Karczewski. Z tego co wiem, on się waha, bo niedawno objął mandat radnego wojewódzkiego. Kadencja w sejmiku trwa pięć lat, a do końca kadencji w Sejmie jeszcze 10 miesięcy. Jeżeli pan radny nie podejmie mandatu, to ja go przyjmę. Jestem ze Słupska, z tego samego miasta co pani Szczypińska - powiedział Muller w rozmowie z Wirtualną Polską we wtorek.

Jak informuje "Głos Pomorza", Piotr Muller oficjalnie potwierdził chęć pełnienia mandatu posła. Aby zasiąść w sejmowych ławach, Muller będzie musiał zrzec się stanowiska wiceministra w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego. Poza wspomnianym stanowiskiem nowy poseł jest również członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

d4h6lks

Źródło: "Głos Pomorza"

Zobacz także: Wykorzystujesz tylko 10% mózgu? Jeśli tak, to powinieneś być martwy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h6lks

Podziel się opinią

Share
d4h6lks
d4h6lks
Więcej tematów