Trwa ładowanie...
d2puou9

Piotr Misiło wywołał burzę. Symbol Polski Walczącej na tle flagi LGBT

Poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Misiło opublikował w sieci grafikę przedstawiającą popularną "kotwicę" na tle kolorowej flagi środowisk LGBT. W internecie pojawia się coraz więcej opinii o łamaniu prawa. Padła już też zapowiedź skierowania sprawy do prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LGBT. Piotr Misiło (PO) zabiera głos.
LGBT. Piotr Misiło (PO) zabiera głos. (East News)
d2puou9

Przypomnijmy, że Znak Polski Walczącej to symbol nadziei na odzyskanie niepodległości Polski okupowanej przez nazistowskie Niemcy. W 2014 roku Sejm uchwalił ustawę zgodnie z którą, otaczanie znaku czcią i szacunkiem stało się prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, a jego publiczne znieważanie podlega karze grzywny. Szczegóły TUTAJ.

Czy symbol znieważono? Zdania w tym temacie są podzielone, ale zdecydowana większość komentarzy pod wpisem polityka PO jest bardzo negatywna.

d2puou9

Grafika Piotra Misiło wywołała burzę, więc polityk odniósł się do zarzutów w kolejnych wpisach. "W 1944 roku stolicy bronili także geje i lesbijki. Czy się to komuś podoba czy nie. Zrozumcie to wreszcie prawicowi dyletanci" - napisał Misiło. "Kiedy słyszę jak wszelkiej maści chrześcijanie mówią, że nie chcą brać udziału w wojnie ideologicznej, wywoływanej przez środowiska LGBT, to myślę sobie, że ich chrześcijańska miłość przegrała" - dodał.

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

Misiło prowokuje ws. LGBT? "Złożę pismo do prokuratury"

"Po co... pytam, po co" - napisał do Misiło na Twitterze związany z Platformą Antonii Maśląka. "Symbol Polski Walczącej powinien pozostać tylko i wyłącznie symbolem Powstania Warszawskiego i Polski Podziemnej" - skomentowała z kolei rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska. "Nie chcę wykorzystywać tego symbolu politycznie" - dodała i skrytykowała także osoby, które np. tatuują sobie "kotwicę" na ciele. "Koszmarne. Tak nie można" - oceniła z kolei dziennikarka fakt.pl Agnieszka Burzyńska.

"O godz. 10 złożę pismo do Prokuratury Rejonowej przy ul. Kruczej 38 zawiadamiające o znieważeniu Znaku Polski Walczącej przez posła Misiło" - poinformował już w sieci Jacek Ozdoba, radny PiS. Podobny dokument ma złożyć poseł PiS Jan Mosiński.

d2puou9

"Zamiast pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego, dzielnie i prowokacja" - dodał prezydent Chełma Jakub Banaszek.

LGBT. Dwa lata temu Misiło miał inne zdanie

Co ciekawe, gdy w 2017 roku symbol Polski Walczącej wykorzystywał w podobnym tonie członek Porozumienia Krzysztof Boguta, Piotr Misiło był tym oburzony. "Znak PW ma łączyć a nie dzielić. Piętnujemy wspólnie jego złe wykorzystywanie" - apelował. "Złożył nawet interpelację poselską, w której sam powoływał się wówczas na art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2014 r. o ochronie Znaku Polski Walczącej" - przypomina tvp.info.

d2puou9

Do sprawy w poniedziałek rano odniósł się także Dariusz Lasocki, radny PiS z dzielnicy Praga Południe w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2puou9

Podziel się opinią

Share
d2puou9
d2puou9
Więcej tematów