Trwa ładowanie...
d25hm9v

LGBT. Maryja jako wagina na sprzedaż. Jest zawiadomienie do prokuratury

LGBT. Artystka z Wrocławia wrzuciła do sieci filmik, w którym informuje, że chce sprzedawać "cipomaryjki" - wizerunki Matki Bożej w kształcie waginy. Młodzież Wszechpolska i Ordo Iuris natychmiast zapowiedziały, że zgłoszą sprawę do prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolory LGBT na wizerunki Maryi? Rosną emocje w sieci.
Kolory LGBT na wizerunki Maryi? Rosną emocje w sieci. (facebook.com)
d25hm9v

"Cipkomaryjka ma teraz nową funkcję. Malowany w tęczowy kolor wzór kosztuje 80 złotych, a dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany Kampanii Przeciw Homofobii" - informuje w sieci kobieta, która nadała Maryi kolory flagi środowisk LGBT.

"Ważna jest teraz edukacja i wsparcie, a żeby to się udało, potrzebna jest kasa (...) Dlatego zachęcam was do składania zamówień na takie tęczowe maryjki" - dodała. Po kilkunastu godzinach nagranie zniknęło z jej publicznego profilu na Facebooku, ale wciąż krąży w sieci.

d25hm9v

"Pani Dominika, wyzwolona artystka, walcząca o tolerancję i 'miłość', która nikogo nie wyklucza, stworzyła właśnie 'cipkomaryjki'" - komentuje w mediach społecznościowych Młodzież Wszechpolska.

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

Organizacja dodała, że jej prawnicy analizują już sprawę i złożą w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Interweniować będzie także Ordo Iuris. "Przypominam, że za publikację filmu z przytwierdzonym do sztucznego penisa krzyżem, Nergal został oskarżony przez prokuratora" - napisał prawnik tej organizacji, mecenas Bartosz Lewandowski.

Chodzi o obrazę uczuć religijnych. Przypomnijmy, że dla katolików, Maryja to osoba święta i matka Jezusa Chrystusa. Zgodnie z art. 196 kodeksu karnego, kto "obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

d25hm9v

W sieci pojawiła się już fala komentarzy. "Jeśli to nie jest walka z Kościołem, to co nią jest?" - pytają internauci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25hm9v

Podziel się opinią

Share

d25hm9v

d25hm9v
Więcej tematów