Trwa ładowanie...

Piotr Kraśko o koncesji dla TVN24. "To jest polska stacja informacyjna"

Piotr Kraśko wygłosił na antenie TVN24 krótką przemowę dotyczącą decyzji KRRiT ws. koncesji dla stacji. Dziennikarz podkreślał, że nie było żadnych formalnych powodów, by proces przedłużania koncesji trwał aż 594 dni.

Share
Piotr Kraśko o koncesji dla TVN24. "To jest polska stacja informacyjna" Piotr Kraśko o koncesji dla TVN24. "To jest polska stacja informacyjna" Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d152ac7

Prowadzący środowe "Fakty po Faktach" Piotr Kraśko rozpoczął program od przemowy o decyzji KRRiT ws. TVN24. Zaznaczył, że rada podjęła w ostatniej chwili. - To nie jest zwyczajny dla nas dzień. Pozostały cztery dni obowiązywania koncesji, na podstawie której teraz nadajemy. Czekaliśmy 594 dni na przedłużenie prawa do nadawania. Stało się to 15 minut temu - powiedział.

Piotr Kraśko: Jestem w tej sprawie obiektywny

Dziennikarz mówił również, że podobnie jak mandatem do wykonywania pracy przez polityków są wygrane wybory, tak pracę pracownikom TVN24 zapewniają widzowie siadający codziennie przed telewizorami. - Państwa prawem jest dostęp do informacji, a naszym prawem do istnienia jest to, że państwo są w tej chwili z nami - stwierdził.

Kraśko podkreślił, że TVN24 wciąż jest największą w Polsce stacją informacyjną, która cieszy się jednocześnie największym zaufaniem. Zaznaczył, że nie był dziennikarzem stacji od momentu jej powstania i już wcześniej patrzył na nią z podziwem, co czyni go w tej sprawie obiektywnym.

Urodziny Roberta Mazurka. Zandberg komentuje: Jest w tym coś zabawnego

- Patrzyłem na TVN24 też jak na konkurencje. Ale patrzyłem z szacunkiem, czasem zazdrością i podziwem, że moje wspaniałe dziś koleżanki i koledzy stworzyli coś, co wtedy wydawało się niezwykłe, a dziś trudno sobie wyobrazić każdy kolejny dzień bez ciągłego dostępu do informacji. Także w innych stacjach informacyjnych, ale zaczęło się dokładnie w tym miejscu. Zaczęło się w TVN24. - wskazał.

d152ac7

Kraśko o koncesji dla TVN24. "To jest Polska stacja"

Prowadzący "Fakty po Faktach" przyznał, że nawet przypadku niekorzystnej dla stacji decyzji KRRIT, dalsze nadawanie zapewniłaby zdobyta wcześniej koncesja holenderska. - Oczywiście, że mieliśmy wcześniej przyznaną koncesję holenderską, ale to jest polska stacja informacyjna. Jesteśmy z tego dumni, że jesteśmy największą stacją informacyjną w naszym kraju! Chcieliśmy i chcemy nadawać dzięki polskiej koncesji - powiedział.

Na koniec Piotr Kraśko podkreślił raz jeszcze, że KRRiT ze swoją decyzją w sprawie koncesji dla TVN24 czekała aż 594 dni. Jak zaznaczył, czekała choć nie było żadnych formalnych powodów, by takiej koncesji nie przyznawać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d152ac7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d152ac7
Więcej tematów