Trwa ładowanie...
d284yib
Piotr Gliński o opozycji: to opozycja postkomunistyczna

Piotr Gliński o opozycji: to opozycja postkomunistyczna

Opozycja w Polsce jest bardzo zjednoczona już od dawna. Na własne potrzeby, a także na publicystyczne potrzeby, określam to po prostu opozycją postkomunistyczną - stwierdził w programie #dziejesienazywo w WP wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. - Bardzo mnie to dziś ubawiło - odpowiedział Glińskiemu Ryszard Petru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d284yib

Na pytanie prowadzącego program Roberta Mazurka czy rzeczywiście uważa, iż Ryszard PetruPetru jest postkomunistą, wicepremier odparł: "oczywiście, realizuje wspaniale interesy klasy postkomunistycznej w Polsce".

- Nawet się wywodzi środowiskowo z tych grup społecznych - stwierdził Piotr Gliński.

d284yib

Na uwagę prowadzącego, że słowa wicepremiera o pochodzeniu Ryszarda Petru mogą zostać mu wypomniane Gliński odparł, że "to nie ja o tym pisałem". Nawiązał w ten sposób do publikacji "Gazety Polskiej" na temat rodziny lidera Nowoczesnej i jego dzieciństwa.

- Wszyscy wiemy, pewien system wartości, pewna mentalność się ciągnie. Chciałbym, żeby opozycja w Polsce była bardziej racjonalna i nie stawiała tylko i wyłącznie na negatywne emocje. Nie grała tylko manipulacjami i nienawiścią do drugiej strony, bo to do niczego nie prowadzi. Polska się coraz bardziej dzieli poprzez tego typu taktykę polityczną opozycji, która wykorzystuje do tego bardzo potężne instytucje, które są w jej w rękach - stwierdził wicepremier Piotr Gliński.

Petru: Andrzej Duda, Gliński i ja byliśmy w UW. W tym sensie jesteśmy postkomunistami

- Bardzo mnie dziś to ubawiło. Zauważmy, że profesor Gliński był w tym samym czasie, co ja w Unii Wolności. Co więcej, bodajże w 1997 r. startował na posła z tejże UW i to on raczej się wywodzi z tych środowisk, jak również Andrzej Duda i ja. W związku z tym wszyscy jesteśmy postkomunistami w tym sensie. To świadczy o jakiejś nerwowości, że PiS-owi jest nie w smak nasza działalność, że mówimy to, co myślimy. Współczuję Glińskiemu, nie będę schodził na ten poziom - powiedział WP Ryszard Petru.

d284yib

Podziel się opinią

Share
d284yib
d284yib
Więcej tematów