Trwa ładowanie...

Piotr Duda napisał list do Zofii Klepackiej: "Pełne wsparcie"

Nie gasną emocje wokół Zofii Klepackiej. "Mam świadomość, że hejt, który panią spotkał, jest trudnym doświadczeniem" - napisał w specjalnym liście do polskiej windsurferki przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda.

Share
Piotr Duda napisał list do Zofii Klepackiej: "Pełne wsparcie"Źródło: East News
d2qig76

Przypomnijmy, że gdy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT+, Zofia Klepacka skrytykowała dokument mówiąc o nachalnej i zbyt szybkiej seksualizacji dzieci. Wokół opinii polskiej mistrzyni świata i medalistki Igrzysk Olimpijskich pojawiła się fala komentarzy. Teraz głos w sprawie zabrał lider "Solidarności" Piotr Duda.

W specjalnym liście podkreślił, że jest "oburzony atakami, jakie spotkały Klepacką w związku z jej krytyką działalności środowisk LGBT+ i wspierających je niektórych samorządów".

"To nie tylko niedopuszczalne z punktu widzenia prawa, ale przede wszystkim stanowi ograniczenie konstytucyjnych wolności, o które rzekomo środowiska te walczą. Szczególnie bulwersuje, gdy do nagonki na pani osobę włączają się niektórzy dziennikarze i media, dla których prawo do krytyki powinno być święte" - napisał Duda.

d2qig76

Nawiązał w tym miejscu do starcia Klepackiej z Kingą Rusin. Przypomnijmy, że gdy windsurferka wychodziła po głosowaniu w wyborach europejskich z jednego z lokali wyborczych, zauważyła ją dziennikarka TVN. Krzyknęła do Klepackiej, że powinna się wstydzić swojego zachowania. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz także: * *"Tęczowa msza". Sławomir Neumann: Nie przeproszę

"Chcę panią zapewnić o swoim wsparciu i podziękować za pani odwagę. Stanęła pani w obronie najważniejszych wartości, stanowiących punkt odniesienia nie tylko dla naszego społeczeństwa i naszych rodzin, ale również w codziennej działalności naszej organizacji" - komentuje teraz Piotr Duda.

d2qig76

Związkowiec podkreśla przy tym, że "hejt, który spotkał Klepacką, musi być dla niej trudnym doświadczeniem".

"Ale ta sytuacja ma jeden pozytywny skutek. Uświadamia po raz kolejny, że środowiska LGBT+ są nietolerancyjne, posługują się mową nienawiści i stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. W Polsce, która jest krajem otwartym i tolerancyjnym (także dla LGBT+), nie może być zgody na takie praktyki" - zaznacza Duda.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach o Klepackiej było głośno także z powodu decyzji weteranów. Tytuł honorowego członka Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wręczył windsurferce prezes okręgu Warszawa-Wschód Mirosław Widlicki. Tę decyzję ostro skrytykowali przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qig76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qig76
d2qig76
Więcej tematów