Trwa ładowanie...
d1qts63

Piotr Czypicki

Najnowsze informacje
3.3
(6 głosów)
Oceń:
Organizacje:

Szczeciński Ruch Miejski (współzałożyciel)

d1qts63
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Piotr Czypicki kandyduje w wyborach samorządowych 2018. Ubiega się o objęcie urzędu prezydenta Szczecina. Reprezentuje Szczeciński Ruch Miejski.

Piotr Czypicki – kim jest kandydat na prezydenta Szczecina?

Piotr Czypicki urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Jest lokalnym przedsiębiorcą, który prowadzi szkołę językową. Ukończył filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2009 roku działa na rzecz swojego rodzinnego miasta, biorąc udział w projektach służących unowocześnianiu Szczecina i dostosowywaniu jego przestrzeni do potrzeb mieszkańców. Do najważniejszych inicjatyw, w które angażował się Piotr Czypicki, należą:

  • zamknięcie dla ruchu samochodowego Rynku Siennego,
  • modernizacja ulic Jagiellońskiej i Bogusława,
  • wyznaczenie nowych przejść dla pieszych w ramach tzw. pieszej rewolucji,
  • protest przeciwko budowie parkingowca przy placu Tobruckim,
  • organizacja pierwszego w Szecinie Street Day,
  • założenie Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina.

Od 2010 roku Piotr Czypicki jest członkiem, a od 2014 roku prezesem Stowarzyszenia SENS. Od 2017 roku należy do federacji Piesza Polska. Razem z grupą lokalnych aktywistów założył Szczeciński Ruch Miejski, który oficjalnie zainaugurował swoją działalność 1 lutego 2018 roku. Ruch ten koncentruje się na działaniach oddolnych mających na celu zniwelowanie skutków nieracjonalnego i niegospodarnego zarządzania miastem.

Piotr Czypicki – program wyborczy

W programie wyborczym Piotra Czypickiego wiele miejsca poświęcone zostało architekturze Szczecina, jego rozplanowaniu przestrzennemu i infrastrukturze. Kandydat na prezydenta Szczecina przedstawił szczegółowe plany na unowocześnienie dzielnic: Centrum, Turzyn, Załom-Kasztanowe, Dąbie, Golęcino, Skolwin, Stołczyn, Nowe Miasto, Niebuszewo-Bolinko i Krzekowo-Bezrzecze. Dokonywanie zmian w lokalnej polityce planuje rozpocząć od wprowadzenia nowego modelu prezydentury, opartego na transparentności i jawności działań, rozdziale zarządzania miastem od prywatnych interesów, a także wsłuchiwaniu się w potrzeby mieszkańców.

Dla Piotra Czypickiego rewitalizacja nie polega wyłącznie na przeprowadzaniu remontów dróg i budynków użyteczności publicznej, ale również na dbałości o zabytki i obiekty historyczne, powiększaniu terenów zieleni miejskiej i stref rekreacyjnych, a także tworzeniu ośrodków aktywizujących gospodarczo mieszkańców.

Kandydat dzięki działaniom prośrodowiskowym zamierza sprawić, by Szczecin otrzymał nagrodę Zielonej Stolicy Europy. Czypicki proponuje m.in. wprowadzenie zamkniętego obiegu gospodarki odpadami, ustanowienie nowych obszarów chronionej przyrody i udzielenie finansowego wsparcia dla termomodernizacji budynków, które pozwoli zwiększyć efektywność energetyczną Szczecina.

Piotr Czypicki nacisk kładzie również na zwiększenie bezpieczeństwa w mieście (zwłaszcza bezpieczeństwa drogowego) i zapewnienie szczecinianom dostępu do kultury, która jest fundamentem tożsamości lokalnej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qts63
d1qts63
d1qts63
Więcej tematów
d1qts63