Trwa ładowanie...
dv6w9ij
dv6w9ij

Pilne spotkanie ws. Ukrainy. "Rosjanie szykują prowokacje"

Przywódcy Francji, Niemiec i Ukrainy mają się spotkać w poniedziałek w Berlinie w związku z zaostrzeniem się sytuacji na wschodzie Ukrainy - poinformował minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dv6w9ij

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył we wtorek, że odpowiedzialność za obecną eskalację napięcia w Donbasie ponoszą władze w Kijowie.

Dowództwo operacji zbrojnej prowadzonej przez ukraińskie władze przeciwko prorosyjskim separatystom wskazuje, że sytuacja w regionie konfliktu znacznie się pogorszyła. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Ołeksandr Turczynow ostrzegł, że separatyści i rosyjska armia w Donbasie przygotowują prowokacje w związku z Dniem Niepodległości, który Ukraina będzie obchodziła w poniedziałek, 24 sierpnia.

- Operacje militarne na wschodzie Ukrainy muszą ustać, a broń musi zostać wycofana... Po drugie, trzeba ustalić warunki wyborów w Donbasie - powiedział Fabius dziennikarzom, mówiąc o planowanym w Berlinie spotkaniu prezydenta Francji Francois Hollande'a, kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki.

"Mam nadzieję, że poniedziałkowe spotkanie pozwoli nam osiągnąć postęp w obu punktach. Liczymy na to, że rozwiązanie uda się znaleźć najpóźniej w grudniu" - dodał.

Prezydent Poroszenko ustalił we wtorek w rozmowie telefonicznej z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem, że przed końcem sierpnia odwiedzi unijne instytucje w Brukseli.

dv6w9ij

Podziel się opinią

Share
dv6w9ij
dv6w9ij