Trwa ładowanie...

Pilchowice. Kluczowa droga gotowa w listopadzie, choć w konkursie przepadła

Przebudowa Drogi Wojewódzkiej 921 nie została zatwierdzona przez komisję konkursową, ale i tak zostanie wykonana.
Share
DW 921 ma zostać ukończona do końca listopada.
DW 921 ma zostać ukończona do końca listopada.Źródło: Urząd Marszałkowski województwa śląskiego, Fot: slaskie.pl
d461q5e

Samorządowcy reprezentujący gminy i powiaty zlokalizowanych przy Drodze Wojewódzkiej 921 spotkali się z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim w sprawie kontynuacji modernizacji tego kluczowego dla całej aglomeracji odcinka.

Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotował 31 projektów całkowitej przebudowy istniejących dróg wojewódzkich lub budowy obwodnic. Na tej liście znalazła się także przebudowaDW 921. Ta pozycja jednak nie została zatwierdzona przez komisję konkursową. Mimo to podjęto przebudowę odcinka DW 921 na terenie gminy Pilchowice - od skrzyżowania z DK 78 do przejazdu nieczynnej kolejki wąskotorowej. Łączny koszt przebudowy tego odcinka to ponad 10,5 mln złotych. Umowa z wykonawcą, konsorcjum trzech firm podpisana została 26 czerwca, a termin zakończenia prac określono na 30 listopada.

- Cieszę się, że tak długo wyczekiwana inwestycja nie tylko ruszyła, ale w tej chwili prace zmierzają już ku końcowi. Termin 30 listopada nie jest zagrożony – zapewnił Maciej Gogulla, wójt gminy Pilchowic.

d461q5e

Na odcinku od skrzyżowania z DW 921 z DK 78 do Pilchowic ruch odbywa się na dwóch odcinkach wahadłowo kierowany sygnalizacją świetlną. W ramach tej umowy wykonawca przebuduje także dwa przystanki wraz z zatokami przystanków na skrzyżowaniu DW 921 z ul. Rybną w Knurowie.

Przebudowa DW 921 planowana była aż do granic z Zabrzem. Inwestycjęchciano zrealizować ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-20, ale projekt został odrzucony przez komisję. DW 921 jest jednak kluczowa dla tej części aglomeracji. W przyszłym tygodniu ma zostać spisane porozumienie samorządów z zarządem województwa odnośnie współpracy w tym zakresie. Inwestycja ma zostać zrealizowana etapami do 2023 roku.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zajętych respiratorów. Dr Grzesiowski: "To jest prawdziwy problem"

- Jest to droga newralgiczna dla naszego regionu. Przebudowa drogi 921 na terenie Knurowa jest istotna choćby z tego powodu, że w tym rejonie lokalizację ma Państwowa Straż Pożarna, czy Pogotowie Ratunkowe, które spieszą z pomocą w razie zdarzeń na autostradzie A1, w pobliżu mamy też kopalnię, gdzie ludzie jeżdżą do pracy, więc ruch jest naprawdę spory - mówi Adam Rams, prezydent Knurowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d461q5e

Podziel się opinią

Share
d461q5e
d461q5e
Więcej tematów