Trwa ładowanie...
auto

Pies trafił do aresztu domowego. Zniszczył sześć samochodów

Rzucał się na auta, wgniatał karoserię i zrywał tablice rejestracyjne. Zniszczył w ten sposób sześć samochodów. Wandala udało się zatrzymać straży miejskiej. Okazał się nim średniej wielkości pies o imieniu Achille. Ukarano go aresztem domowym.

Share
Pies trafił do aresztu domowego. Zniszczył sześć samochodów
Źródło: Fotolia/hkuchera/
d4176c3

Dziennik "La Stampa" podał, że od wielu tygodni w Asti w Piemoncie trwał pościg za wandalem, który uszkadzał samochody w jednej z dzielnic. Sprawcą tych szkód był czworonóg średniej wielkości o imieniu Achille. Wpadał on w szał na widok samochodu. W co najmniej sześciu porysował pazurami karoserię i wgniótł ją.

Pies rzucił się też na samochód patrolu straży miejskiej, gdy funkcjonariusze chcieli go powstrzymać przed kolejnym atakiem.

d4176c3

Achille nie jest w ogóle agresywny wobec ludzi, ale wyłącznie wobec pojazdów. Czuje się, jak wyjaśniono, "panem ulicy" i kiedy widzi przejeżdżający lub zaparkowany samochód, przeskakuje przez ogrodzenie i rusza do ataku, przede wszystkim zrywając tablicę rejestracyjną. Nie boi się nawet dużych pojazdów.

Pies przyłapany na gorącym uczynku został odprowadzony przez funkcjonariuszy do właściciela. Wymierzyli mu karę finansową i nakazali bezwzględnie, by nie pozwalał czworonożnemu wrogowi samochodów opuszczać ogrodu.

d4176c3

Podziel się opinią

Share
d4176c3
d4176c3
Więcej tematów