Trwa ładowanie...
IAR

Pierwsze posiedzenie nowego rządu

Dziś posiedzenie rządu. Członkowie Rady Ministrów spotkają się o 13.00. W porządku obrad jest dyskusja nad sześcioma zagadnieniami, choć ostatecznie może być ich więcej.
Share
Pierwsze posiedzenie nowego rządu
Źródło: PAP
d455diq

Szef resortu finansów Paweł Szałamacha przedstawi informacje na temat realizacji tegorocznego budżetu i harmonogramu prac nad projektem przyszłorocznego. Chodzi o wdrażanie w życie zapowiadanych w expose projektów, w tym 500 złotych na drugie i kolejne dziecko (lub na pierwsze w wypadku rodzin najuboższych).

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przekaże informacje na temat ubiegłotygodniowego posiedzenia Rady do spraw Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych dotyczącego walki z terroryzmem. Unijni ministrowie zgodzili się wówczas na zaostrzone kontrole na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Ma to pomóc skuteczniej walczyć z terroryzmem.

Szef MON Antoni Macierewicz przedstawi informację na temat roboczego spotkania ministrów obrony państw Unii Europejskiej dotyczącego polityki bezpieczeństwa. W ubiegły wtorek dyskutowali oni między innymi na temat ataków terrorystycznych w Paryżu czy inicjatywy budowania zdolności na rzecz bezpieczeństwa i obrony.

d455diq

Rząd będzie także debatować na temat wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów (informacje przedstawi przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, minister Henryk Kowalczyk) oraz memorandum o porozumieniu polsko-chińskim dotyczącym wspólnego wspierania inicjatywy „Pas i Szlak” (informacja wicepremiera, szefa resortu rozwoju Mateusza Morawieckiego). Wczoraj wizytę w Chinach rozpoczął prezydent Andrzej Duda. Z jego udziałem, w finansowej stolicy Państwa Środka, Szanghaju, odbyło się Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.

Zobacz również: Dziennikarka TVP Info zawieszona po programie z prof. Piotrem Glińskim

d455diq

Podziel się opinią

Share
d455diq
d455diq
Więcej tematów