Trwa ładowanie...

Pierwsza komunia w rytmie disco polo. Rodzice wzruszeni, świadkowie zadziwieni

Maj to miesiąc przystępowania młodych chrześcijan do świętego sakramentu. Komunie odbywają się w każdej polskiej parafii. Jednak nie każda uroczystość ma szansę na to, by zasłynąć w całej Polsce. W tym roku przydarzyło się to parafii w Rozogach. Powodem było niestandardowy wybór pieśni dziękczynnej

Komunie święte odbywają się w maju w każdej polskiej parafii. Nie każda uroczystość zaistnieje w sieci Komunie święte odbywają się w maju w każdej polskiej parafii. Nie każda uroczystość zaistnieje w sieci Źródło: Flickr
d4eu8hv
d4eu8hv

.

Parafia pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Rozogach z rozmachem potraktowała kanon polskiej piosenki. Kiedy trzeba było wskazać utwór, jaki tradycyjnie wykonuje grupa komunijnych dzieci w akcie podziękowanie za przystąpienie, poprzez przyjęcie sakramentu, do wspólnoty, zarządzono poszukiwania na szeroką skalę.

Wybór padł na ciekawą repertuarową pozycję. Przed ołtarzem dzieci zaśpiewały przebój zespołu Classic. Historyczne nagranie można oglądać na TikToku. Robi furorę w sieci.

"Jesteś dla mnie, a ja dla ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w twe oczy patrzę, wiem, że będziesz ze mną na zawsze" - zaśpiewały dzieci, odziane w liturgiczne stroje.

d4eu8hv

Pierwsza komunia w rytmie disco polo. Rodzice wzruszeni, świadkowie zadziwieni

Słowa wykonywanej piosenki nie budziły sprzeciwu asystującej ważnemu wydarzeniu rodziców. Wobec nowego kontekstu utworu zaprotestowali ci, którzy znali repertuar zespołu Classic i byli pewni, że intencja twórców nie miała religijnego gruntu. To zdecydowanie piosenka o ziemskiej, ludzkiej miłości.

Nie przeszkodziło to jednak w wejściu piosenki disco polo na nową drogę życia. Nagranie ma imponującą liczbę wyświetleń i reakcji, a komentarze nie są jednoznaczne.

Komunia święta. Duchowny zajął zdecydowane stanowisko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4eu8hv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eu8hv
Więcej tematów