Trwa ładowanie...
d3mcny4

Pieniny. Dwie akcje GOPR: poparzony baca i zaginiony turysta

Grupa Podhalańska GOPR w Pieninach udzieliła pomocy bacy, który prawdopodobnie podczas ataku padaczki wpadł do ogniska. Ratownicy GOPR poszukują też turysty, którego plecak znaleziono w Masywie Trzech Koron.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie akcje GOPR: poparzony baca i zaginiony turysta
Dwie akcje GOPR: poparzony baca i zaginiony turysta (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d3mcny4

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR w Pieninach mają pracowity wieczór. W tym samym czasie prowadzili dwie trudne akcje. Udzielali pomocy bacy, który wpadł do ogniska i rozpoczęli poszukiwania zaginionego turysty.

Zobacz także: Krzeszów. Nocna akcja GOPR. 72-latka zgubiła się na szlaku w górach

Wieczorem w miejscowości Jaworki (nieopodal Szczawnicy) w Pieninach do palącego się ogniska wpadł - prawdopodobnie na skutek ataku padaczki - miejscowy baca wypasający w okolicy owce. Okazało się, że mężczyzna ma rozległe oparzenia ciała.

d3mcny4

Ratownicy GOPR wspólnie z ratownikami Pogotowia Ratunkowego udzielili mu pomocy medycznej i przetransportowali na lądowisko, skąd mężczyznę przejął lecący z Krakowa śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym samym czasie w Masywie Trzech Koron w Pieninach, rozpoczęła się akcja poszukiwawcza turysty, którego plecak znaleziono na szczycie Sokolicy. Nie wiadomo, co się z nim stało.

Zobacz także: Beskidy. Uwięzieni w koronie drzewa na Górze Żar, interweniował GOPR

GOPR przeczesuje okoliczne żleby i zbocza Trzech Koron w rejonie doliny Dunajca.

d3mcny4

- Teren ten, zwłaszcza po zmroku, jest bardzo trudny, dlatego też dla asekuracji ratowników konieczne jest stosowanie technik linowych - tłumaczy polsatnews.pl Paweł Konieczny, wiceprezes Grupy Podhalańskiej GOPR.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mcny4

Podziel się opinią

Share

d3mcny4

d3mcny4
Więcej tematów