Trwa ładowanie...
d1wz3bz
Piątka dla zwierząt. Posiedzenie Komisji Ustawodawczej w sprawie projektu PiS

Piątka dla zwierząt. Posiedzenie Komisji Ustawodawczej w sprawie projektu PiS

Piątka dla Zwierząt została pod koniec ubiegłego tygodnia przyjęta przez Sejm, po czym trafiła do Senatu. Na środę zaplanowano posiedzenie Komisji Ustawodawczej w formie konsultacji społecznych. Członkowie izby wyższej zajmą się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1wz3bz

Na środowym posiedzeniu senackiej komisji rozpatrzony zostanie projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiadał kilka dni temu, że prace zostaną przeprowadzone starannie i dokładnie.

- Będą intensywne rozmowy, tak jak zwykle robimy w Senacie. Jeżeli będzie trzeba, to wydłużymy okres procedowania nad tą ustawą poza najbliższe posiedzenie Izby, tak aby zmieścić się w 30 dniach, co oznaczałoby dodatkowe posiedzenie Senatu, bo następne jest zaplanowane w zbyt odległym terminie, 28-29 października - podkreślił Grodzki.

d1wz3bz

Zaplanowane zostały też konsultacje społeczne, w których wezmą udział m.in. przedstawiciele organizacji rolniczych i chroniących zwierzęta. Koalicja Obywatelska zapowiedziała już, że zamierza zgłosić poprawki do projektu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wz3bz

Podziel się opinią

Share
d1wz3bz
d1wz3bz
Więcej tematów