Trwa ładowanie...
dehtxxj

Petru apeluje do Kaczyńskiego. "Zakończcie miesięcznice"

Ryszard Petru napisał list otwarty do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prosi w nim o zaprzestanie organizowania miesięcznic smoleńskich przed Pałacem Prezydenckim. "Pana słowa o nienawiści i wyzwiska, jakimi obrzuca Pan Polaków podczas każdej niemal miesięcznicy dzielą i osłabiają nasz kraj" - zwraca się do Kaczyńskiego przewodniczący Nowoczesnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petru apeluje do Kaczyńskiego. "Zakończcie miesięcznice"
(PAP)
dehtxxj

Petru argumentuje, że ofiary katastrofy smoleńskiej wymagają "szczególnej pamięci oraz szacunku", tymczasem - jak pisze - "miesięcznice smoleńskie pod Pałacem Prezydenckim nie tworzą takiej atmosfery".

"Spotkania na Krakowskim Przedmieściu już dawno przestały być miejscem żałoby i pamięci ofiar katastrofy. Słowa, które podczas nich padają są obraźliwe w stosunku do Polaków uznających inne wartości, niż reprezentowana przez Pana partia" - zwraca się Petru w liście do Kaczyńskiego. "To często słowa nienawiści, to słowa mające na celu podzielenie Polaków. To nie ma nic wspólnego z modlitwą, żałobą, pamięcią" - czytamy.

Jak pisze prezwodniczący Nowoczesnej, wydarzenia podczas ostatniej miesięcznicy "sprawiły, że z niepokojem patrzymy na brutalne pacyfikowanie przez policję osób, które protestują przeciwko upolitycznieniu katastrofy smoleńskiej". Petru odniósł się w ten sposób do interwencji policji wobec osób, które miały zakłócać miesięcznicę. Był wśród nich b. opozycjonista Władysław Frasyniuk.

"Pana słowa o nienawiści i wyzwiska, jakimi obrzuca Pan Polaków podczas każdej niemal miesięcznicy dzielą i osłabiają nasz kraj" - pisze dalej Ryszard Petru, zwracając się do Kaczyńskiego: "Pana słowa o zagranicznej agenturze w Polsce i państwie, które nie potrafią wyjaśnić prawdy mają charakter pomówienia. Rządzi Pan partią, która niemal całkowicie zawłaszczyła instrumenty państwa i ma dziś do dyspozycji cały aparat państwowy" - pisze.

dehtxxj

List swój Ryszard Petru kończy apelem: "Dla dobra Rzeczpospolitej, dla dobra Narodu, pamięci ofiar i wspólnoty narodowej apeluję do rozsądku i honoru. Zakończcie organizację miesięcznic. Ofiary katastrofy smoleńskiej zasługują na godną pamięć".

dehtxxj

Podziel się opinią

Share
dehtxxj
dehtxxj
Więcej tematów