Trwa ładowanie...
d1jrdqx

PiS atakuje Frasyniuka nagraniem policji. Internauci bezlitośnie ich wypunktowali

Tuż po 86. miesięcznicy smoleńskiej na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości pojawił się film uderzający we Władysława Frasyniuka. "Frasyniuk popycha policjanta. Podaj dalej, jeśli nie zgadzasz się z tym, że elitom wolno więcej" - napisali administratorzy oficjalnego profilu. Internauci szybko przypomnieli partii rządzącej o tym, co robili jej politycy przed dojściem do władzy.
Share
PiS atakuje Frasyniuka nagraniem policji. Internauci bezlitośnie ich wypunktowali
Źródło: East News
d1jrdqx

Ten film udostępniono na Twitterze PiS. Podało go dalej ponad 1,5 tys. osób, a kilkaset kolejnych zostawiło pod nim swój komentarz. I właśnie komentarze stanowią najciekawszą oś sporu pomiędzy zwolennikami "dobrej zmiany" i ich przeciwnikami.

Pierwsi oprócz obrażania Władysława Frasyniuka, wyśmiewali również ubranych na czarno mężczyzn, którzy stali za legendą Solidarności. Drudzy masowo wklejali zdjęcia polityków PiS, na których widać jak sami przepychają się z policją. Pierwsze z nich pochodzi z 2011 roku, kiedy to policja i BOR ogrodzili teren przed Pałacem Prezydenckim. Widać na nim m.in., jak Beata Kempa i Jan Szyszko przełamują barierki taranując policję. Pomimo wtargnięcia na ogrodzony teren i siłowanie się z funkcjonariuszami, PiS złożył wówczas zawiadomienie do prokuratury o poturbowaniu dwóch posłanek ze swojej partii. Służby tłumaczyły później, że taka reakcja polityków była bezzasadna, bo wystarczyło przejść kilkadziesiąt metrów dalej i okazać legitymację poselską, by bez problemu uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej.

   Twitter
Źródło: Twitter

Drugie zdjęcie pochodzi z 2016 roku z Gdańska. Widać na nim córkę Anny Kołakowskiej, radnej PiS, która atakuje policję oddzielającą uczestników lokalnej parady równości od narodowców. Radna PiS demonstrowała przeciwko środowiskom LGBT. Zatrzymanie okazało się niezbyt szczęśliwe dla pomorskiej policji. Po objęciu przez Mariusza Błaszczaka kontroli nad tą służbą, komenda ta została dokładnie skontrolowana. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji chciał dokładnie sprawdzić, czy zatrzymanie córki radnej PiS zostało przeprowadzone zgodnie z prawem.

   Twitter
Źródło: Twitter
d1jrdqx

Podziel się opinią

Share
d1jrdqx
d1jrdqx
Więcej tematów