Trwa ładowanie...
duh6rxw
izrael
21-10-2001 13:35

Peres objaśni ONZ izraelską strategię


Izraelski minister spraw zagranicznych Szymon Peres, który rozpoczyna w niedzielę wizytę w Stanach Zjednoczonych, będzie próbował wyjaśniać ONZ-towskim politykom i administracji amerykańskiej zasadność ostatnich izraelskich działań wojennych wobec Palestyńczyków. Peresowi ma towarzyszyć kilku izraelskich ministrów.

duh6rxw
duh6rxw

Jeszcze w niedzielę szef izraelskiej dyplomacji spotka się z przewodniczącym ONZ Kofi Annanem, a we wtorek w Waszyngtonie będzie rozmawiał z czołowymi politykami amerykańskimi, w tym z wiceprezydentem Cheneyem i sekretarzem stanu Colinem Powellem.

Misja dyplomatyczna polityków izraelskich wiąże się z pogłębieniem w ostatnich dniach konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Po środowym zamachu na izraelskiego ministra Rehavama Ze'eviego, izraelskie czołgi i piechota weszły na terytoria palestyńskie i ponownie w zablokowały główne miasta. W wyniku starć, po stronie palestyńskiej jest wielu zabitych i rannych. Żołnierze izraelscy aresztowali kilkudziesięciu działaczy i bojowników palestyńskich, podejrzanych o akty terrorystyczne.

Ze Stanów Zjednoczonych Peres powróci do Izraela prawdopodobnie z wyraźnym przesłaniem dla premiera Ariela Szarona, by wstrzymał działania armii na terytoriach palestyńskich, wycofał wojsko i wznowił negocjacje z Palestyńczykami. (kar)

duh6rxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duh6rxw
Więcej tematów