Trwa ładowanie...

Pentagon zaprasza do współpracy hakerów. Mają przetestować zabezpieczenia

• Rusza projekt "Zhakować Pentagon"
• Amerykański resort obrony zaprasza do współpracy hakerów
• Mają przetestować zabezpieczenia niektórych portali
• Chętni muszą być obywatelami USA
• Mają się zarejestrować i poddać weryfikacji
• Na najlepszych czekają nagrody finansowe

Share
Pentagon zaprasza do współpracy hakerów. Mają przetestować zabezpieczenia
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: David B. Gleason
d2kwpr9

Pentagon zapowiedział, że zaprosi w przyszłym miesiącu sprawdzonych hakerów z zewnątrz do przetestowania bezpieczeństwa niektórych portali internetowych ministerstwa obrony USA w ramach pilotażowego projektu, pierwszego tego rodzaju.

Projekt "Zhakować Pentagon", mający na celu wykrycie ewentualnych luk w zabezpieczeniach sieci komputerowych zanim wykorzystają je wrodzy hakerzy, wzoruje się na podobnych przedsięwzięciach organizowanych przez wielkie korporacje amerykańskie.

d2kwpr9

- Jestem przekonany, że ta nowatorska inicjatywa wzmocni naszą cyfrową obronę i ostatecznie poprawi nasze bezpieczeństwo narodowe - podkreślił minister obrony Ash Carter w oświadczeniu z informacją o tym pilotażowym projekcie.

Reuters pisze, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela Pentagonu, że oczekuje się, iż do udziału w tym projekcie zgłoszą się tysiące specjalistów. Szczegóły i zasady "hakowania Pentagonu" są jeszcze opracowywane, ale wiadomo już, że przewidziano nagrody finansowe.

Uczestnicy projektu muszą być obywatelami USA, będą się musieli zarejestrować i poddać weryfikacji. Pentagon zastrzegł, że testowane będą zabezpieczenia tylko jego publicznie dostępnych portali. Przynajmniej w pierwszej fazie wykluczone będą wewnętrzne sieci komputerowe i kluczowe programy zbrojeniowe.

d2kwpr9

Podziel się opinią

Share
d2kwpr9
d2kwpr9
Więcej tematów