Trwa ładowanie...

Pentagon donosi, że ofensywa Rosji straciła trochę impetu. Ok. 50 tys. żołnierzy wysłanych do walki

- Opór stawiany przez Ukrainę jest większy, niż spodziewała się tego Moskwa, a jej ofensywa straciła trochę na impecie — przekazał w piątek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Według szacunków USA, Rosja użyła dotąd około jednej trzeciej z ponad 150 tys. żołnierzy zgromadzonych wokół Ukrainy.

Share
Pentagon donosi, że ofensywa Rosji straciła trochę impetu. Ok. 50 tys. żołnierzy wysłanych do walki
Pentagon donosi, że ofensywa Rosji straciła trochę impetu. Ok. 50 tys. żołnierzy wysłanych do walki Źródło: PAP/EPA, fot: PAP
d4axbo4

- Oceniamy, że Ukraińcy stawiają większy opór, niż spodziewali się tego Rosjanie. Rosjanie stracili trochę impetu — powiedział przedstawiciel resortu podczas briefingu prasowego. Dodał, że świadczy o tym brak zajęcia większych miast oraz ustanowienia całkowitej dominacji w przestrzeni powietrznej nad nimi.

Jednocześnie Pentagon donosi, że posiada dane sugerujące, że Rosja rozpoczęła desant morski pod Mariupolem. - Mamy informacje wskazujące na to, że Rosja rozpoczęła desant morski z udziałem tysięcy żołnierzy pod Mariupolem nad Morzem Azowskim - podał w piątek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Jak dodał, celem ma być szturm na miasto i resztę Donbasu.

d4axbo4

- Spodziewamy się, że Rosja ruszy w stronę Mariupola i Donbasu po lądowaniu - powiedział przedstawiciel resortu podczas briefingu prasowego.

Zobacz też: Szybkie działania Rosji na Ukrainie. Gen. Koziej: Im dłużej, tym dla Rosji gorzej

Rosja zawieszona w Radzie Europy. Jest decyzja

Komitet Ministrów Rady Europy zawiesił też członkostwo Rosji w Radzie Europy. Jest to odpowiedź na inicjatywę Polski i Ukrainy. - Nie ma akceptacji na agresję, nie ma zgody na podbijanie innego kraju - komentował tę decyzję rzecznik rządu Piotr Mueller.

d4axbo4

- To jest dobry sygnał społeczności międzynarodowej, że nie ma akceptacji na agresję, nie ma zgody na podbijanie innego kraju, nie ma zgody na obecność tego typu państw jak Rosja, które naruszają normy prawa międzynarodowego, w takiej organizacji jak Rada Europy - podkreślił.

Czytaj też:

d4axbo4

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4axbo4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4axbo4
Więcej tematów