WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
lpr
30-10-2003 (16:35)

Pęk wiceprezesem Ligi Polskich Rodzin

Bogdan Pęk został wybrany
wiceprezesem Ligi Polskich Rodzin. "Powierzenie mi tej funkcji to
skutek mojej działalności w Lidze przez rok" - ocenił nowo wybrany
wiceprezes.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Na kongresie partii, który odbył się we wrześniu, Rada Polityczna wyłoniła 13-osobowy zarząd. W czwartek członkowie zarządu funkcję wiceprezesa powierzyli Pękowi. W zarządzie zasiadają ponadto m.in. prezes Marek Kotlinowski, przewodniczący Kongresu Roman Giertych, przewodniczący Rady Politycznej Zygmunt Wrzodak, sekretarz Piotr Ślusarczyk oraz Robert Strąk, Leszek Murzyn i Andrzej Fedorowicz.

Według Pęka, przed LPR jest ogromna szansa polityczna. "Najważniejsza kwestia to budowa struktur składających się z ludzi ideowych, czyli wzmacnianie strony formalnej i jednocześnie doprecyzowanie programu" - podkreślił.

Zapytany, jaką widzi dla siebie rolę, odpowiedział, że przede wszystkim w działaniu parlamentarnym. "Będę wspierał radą i doświadczeniem" - dodał. Pęk jest członkiem LPR od grudnia 2002 roku.

WP

Także - zdaniem Kotlinowskiego - doświadczenie parlamentarne Pęka będzie pomagało Lidze. "Wierzę głęboko, że wiceprezes zaszczepi nową jakość, jeśli chodzi o organizację LPR, o koncepcję rozwoju stronnictwa i uważam, że jest to bardzo dobry wybór" - ocenił.

Zarząd zdecydował także, że druga część kongresu, która miała odbyć się w listopadzie, zostanie przesunięta na początek następnego roku. "Wynika to z tego, że chcemy, by druga część kongresu była początkiem kampanii do Parlamentu Europejskiego, a ordynacja nie jest jeszcze gotowa" - podkreślił Kotlinowski.(iza)

Polub WP Wiadomości
WP
WP