Trwa ładowanie...
d1rwl1s

Pedofilia w Kościele. Prowokacja tygodnika

Dziennikarz "Tygodnika Podhalańskiego" podając się za fikcyjnego księdza, zarezerwował pokój "z dostawką" dla ministranta w dwóch ośrodkach wypoczynkowych dla duchownych. W jednym z nich miało wcześniej dojść do próby gwałtu księdza na chłopcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennikarz zarezerwował pokój podając się za księdza, któremu towarzyszy ministrant
Dziennikarz zarezerwował pokój podając się za księdza, któremu towarzyszy ministrant (Shutterstock.com)
d1rwl1s

Mimo wyraźnej informacji, że księdzu Piotrowi Mossakowskiemu z Włocławka będzie towarzyszył ministrant, nikt nie pyta, czy podopieczny jest pełnoletni i czy chce mieszkać z duchownym w jednym pokoju. To zachowanie sprzeczne z wytycznymi, które niektóre kurie przygotowały dla księży w "ochronie małoletnich". Mowa w nich o ich prawie do prywatności, zaleca się także unikania składania wizyt w pokojach małoletnich.

Tymczasem dziennikarz "Tygodnika Podhalańskiego" zarezerwował pokój w ośrodku sercanów i u werbistów w Zakopanem. W tym drugim ośrodku miało wcześniej dojść do próby gwałtu księdza na ministrancie. Chłopiec nagrał na komórkę, jak duchowny kładzie się obok niego, zaczyna dotykać i namawiać do seksu.

Ksiądz przyłapany

d1rwl1s

"Weszliśmy do pokoju z kamerą po tym, jak chłopak poprosił nas o pomoc. Ksiądz za karę został rezydentem. Po kilku latach znowu jest proboszczem" - czytamy w zajawce artykułu, który ukaże się w następnym numerze tygodnika.

Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu": prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie

Pedofilia w Kościele jest odmieniana przez wszystkie przypadki po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". Dzieło braci Sekielskich zostało od soboty odtworzone w serwisie YouTube już kilkanaście milionów razy. Wirtualna Polska #oczekujereakcji na zaniedbania kościelnych hierarchów w sprawie pedofilii. Dołącz do akcji!

Czytaj też: Pedofilia w Kościele. Kukiz mówi też o innym środowisku

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d1rwl1s

Podziel się opinią

Share

d1rwl1s

d1rwl1s
Więcej tematów