Trwa ładowanie...
dee6hns

Pedofilia w Kościele. Akt oskarżenia przeciwko księdzu z filmu braci Sekielskich

Po zakończonym śledztwie Prokuratura w Pleszewie skierowała do sadu akt oskarżenia przeciwko ks. Arkadiuszowi H. Duchowny jest jednym z księży, którego ofiary opowiedziały o molestowaniu w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest pod budynkiem Kurii Diecezjalnej w Kaliszu (PAP)
Protest pod budynkiem Kurii Diecezjalnej w Kaliszu (PAP)
dee6hns

Ks. Arkadiusz H. to były kapelan szpitala w Kaliszu, który zanim objął to stanowisko piastował m.in. funkcję proboszcza parafii w Pleszewie. W filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" o jego czynach opowiedziały ofiary.

Pedofilia w Kościele. Odpowie za molestowanie

Czyny księdza były przedmiotem prokuratorskiego śledztwa, prowadzonego od grudnia 2018 roku. Jego przedmiotem jest sprawa sprzed dwudziestu lat, której szczegółów prokuratura nie ujawnia ze względu na dobro osoby pokrzywdzonej. Wiadomo, że akt oskarżenia dotyczy działań księdza w okresie od 1998 do 2000 roku.

dee6hns

H. odpowie za molestowanie jednego chłopca, ale domniemanych ofiar było więcej. W aż sześciu innych przypadkach, w których podejrzanym jest ksiądz H. śledztwa zostały umorzone ze względu na przedawnienie. Oskarżony nie przyznaje się do winy i odmówił składania zeznań.

Luki w polskim prawie, pieniądze wyciekają. "Uszczelnianie cały czas musi postępować"

Pedofilia w Kościele. Kuria tuszowała sprawę?

Z historii przedstawionej w filmie "Zabawa w chowanego" wynika, że o przypadkach molestowania została poinformowana Kuria Diecezjalna w Kaliszu. O sprawie miał wiedzieć również biskup kaliski Edward Janiak, z którym rozmawiali rodzice jednej z ofiar. Po tej rozmowie ksiądz Arkadiusz H. został jedynie przeniesiony do innej parafii.

Wobec bpa Janiaka toczy się obecnie postępowanie w Watykanie. Jego przedmiotem są zarzuty o tuszowanie przypadków pedofilii w diecezji kaliskiej. Janiak został na czas postępowania odsunięty od piastowanej funkcji.

Źródło: Głos Wielkopolski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dee6hns

Podziel się opinią

Share
dee6hns
dee6hns
Więcej tematów