Trwa ładowanie...

PE interweniuje ws. Polski. Chodzi o aferę w ministerstwie i LGBT

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) wyśle list do polskich władz w sprawie praw społeczności LGBT. Osobne pismo skierowano do Rady UE i KE w sprawie rzekomego zastraszania sędziów.

Share
PE interweniuje ws. Polski. Chodzi o aferę w ministerstwie i LGBT
Źródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d1kez76

Pisma zostaną wysłane z inicjatywy europosłów grupy Odnowić Europę (Renew Europe). Sprawa była dyskutowana przez koordynatorów grup politycznych, a dziś decyzję podjęła cała komisja.

- Decyzja, by wysłać listy, została zaakceptowana najpierw przez koordynatorów komisji LIBE, a dziś potwierdzona na posiedzeniu komisji przy braku sprzeciwu. Listy nie są jeszcze gotowe. Przygotuje je przewodniczący komisji - podaje informator Polskiej Agencji Prasowej.

Przedstawiciel frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość wyraził sceptycyzm wobec propozycji, jednocześnie zaznaczając, że polski rząd jest gotowy odpowiedzieć na skierowany do niego list i wyjaśnić wszelkie z nim związane wątpliwości europosłów.

d1kez76

Pisma europejskich instytucji mają stanowić odpowiedź na niedawne wydarzenia w Polsce, m.in. chuligańskie incydenty na Marszach Równości oraz doniesienia na temat afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Zobacz też: Neumann kontra Sellin. Spór o TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kez76

Podziel się opinią

Share
d1kez76
d1kez76
Więcej tematów