Trwa ładowanie...
d2wndrq

PBS podała większość składu nowego Senatu

Pracownia Badań Społecznych podała nazwiska większości nowych senatorów. Po raz pierwszy w Senacie zasiądą m.in. Grzegorz Lato i Adam Gierek. Na swoją piątą już senatorską kadencję wybrany został Henryk Stokłosa.

d2wndrq

PBS przeprowadził badanie na zamówienia TVN. Według tego ośrodka , senatorem z Bydgoszczy zostanie m.in. Dorota Kempka (SLD-UP), w obecnej kadencji szefowa Parlamentarnej Grupy Kobiet.

W Chełmie m.in. mandat zdobył Lesław Podkański (PSL) a w Krakowie, kandydat Bloku Senat 2001 - Krzysztof Kozłowski. W Nowym Sączy senatorem będzie - według PBS - b. minister skarbu Andrzej Chronowski.

Były marszałek Senatu III kadencji, Adam Struzik (PSL) zdobył mandat w Płocku.

W Warszawie mandaty zdobyli Krzysztof Piesiewicz i Zbigniew Romaszewski z Bloku Senat 2001. Senatorem z Warszawy będzie też Marek Balicki (SLD). W okręgu Warszawa II mandaty uzyskali m.in. Robert Smoktunowicz i Andrzej Wielowieyski.

d2wndrq

Jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, król strzelców mistrzostw świata w RFN z 1974 r., Grzegorz Lato został senatorem SLD-UP z Rzeszowa.

Z Gdańska w Senacie zasiądą m.in. Longin Pastusiak (SLD-UP) i Olga Krzyżanowska (Blok Senat 2001). W Gdyni mandaty zdobyli dwaj ministrowie rządu Jerzego Buzka - szef MSWiA Marek Biernacki i Edmund Wittbrodt szef resortu edukacji.

Senatorem z Gliwic będzie wybitny kardiolog prof. Zbigniew Religa, w Katowicach reżyser Kazimierz Kutz, a z Sosnowca syn byłego I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka - Adam.

W Pile, tradycyjnie już, mandat uzyskał biznesmen Henryk Stokłosa, który w Senacie zasiada od chwili reaktywowania tej izby w 1989 r. Będzie to dla niego piąta kadencja w Senacie.(kam)

d2wndrq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wndrq
Więcej tematów