Trwa ładowanie...
d2npgno

Paweł Kukiz w nietypowy sposób chce uczcić pamięć tragicznie zmarłego posła Wójcikowskiego

Politycy Kukiz '15 chcą uczcić pamięć o tragicznie zmarłym koledze z klubu parlamentarnego, pośle Rafale Wójcikowskim. - Wkrótce uruchomimy fundację jego imienia, której celem będzie pomoc dzieciom z zespołem Aspergera - wyjaśnia Paweł Kukiz.
Share
Paweł Kukiz
Paweł KukizŹródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2npgno

Poseł Kukiz '15 Rafał Wójcikowski zginął w wypadku samochodowym 19 stycznia. Jechał na umówiony wywiad do Warszawy. Polityk zasłynął tym, że przemawiając w Sejmie przyznał, że choruje na zespół Aspergera. Swoją wypowiedzią przekonał PiS do zagłosowania za poprawka opozycji, która zapewniała dzieciom z tym schorzeniem te same prawa, co chorym z innymi dysfunkcjami.

- Ja jestem człowiekiem z zespołem Aspergera. Mam dwoje dzieci z tym zespołem, bo to choroba genetyczna. Takie osoby mają niewiele wspólnego z autyzmem, ale mają też niewielkie możliwości, jeżeli chodzi o zachowania emocjonalne. Przez to, że nie ma tego rozróżnienia, są często mylone z osobami z autyzmem i przez to mają bardzo trudno w szkole. Ta poprawka pozwoli, żeby te dzieci miały te same prawa co dzieci z innymi dysfunkcjami - mówił poseł Wójcikowski w Sejmie.

Teraz jego koledzy z Kukiz '15 chcą założyć fundację, która pomoże chorym dzieciom. - Wkrótce uruchomimy Fundację im. Rafała Wójcikowskiego - napisał Paweł Kukiz na Facebooku. Szczegóły politycy maja przedstawić w przyszłym tygodniu. - Chodzi o specjalny fundusz w ramach fundacji Potrafisz Polsko - mówi Wirtualnej Polsce Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz '15.

d2npgno

Podziel się opinią

Share
d2npgno
d2npgno
Więcej tematów