Trwa ładowanie...
d3vy91x

Paweł Kukiz ostro o strzelaniu do bażantów: jeśli PZŁ stwierdzi, że to etyczne, rzucę legitymacją

Paweł Kukiz wyjawił, co myśli o polowaniu ministra środowiska Jana Szyszki na bażanty w ośrodku hodowli w Grodnie i tolerowaniu tego typu zachowań przez Polski Związek Łowiecki. - Jeśli PZŁ stwierdzi, że to etyczne, rzucę legitymacją - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (WP.PL)
d3vy91x

Poseł pytany był w programie "Sygnały Dnia" w Polskim Radiu o projekt ustawy o liberalizacji dostępu do broni, złożony przez jego ugrupowanie w listopadzie ubiegłego roku. Z rezerwą odniósł się do informacji o poparciu ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyjaśnił, podobnie było m.in. przy ustawie o leczniczej marihuanie i skończyło się na niczym. - Nie mam złudzeń, żeby PiS zaakceptowało cokolwiek, co nie jest autorstwa PiS - powiedział polityk.

- PiS niech zacznie od zabierania broni tym, którzy strzelają do ptaków wypuszczanych z klatek - stwierdził Paweł Kukiz, nawiązując do opisywanego w Wirtualnej Polsce polowania ministra śodowiska Jana Szyszko na bażanty. - To jest człowiek, który jest pozbawiony absolutnie jakiegokolwiek morale - ocenił lider Kukiz'15.

Kukiz uznał za skandal strzelanie do bażantów w ośrodku hodowlanym. - Ja też jestem myśliwym. Napisałem do Polskiego Związku Łowieckiego, by ocenili, czy takie zachowanie jest zgodne z etyką PZŁ. Jeśli stwierdzą, że tak, to rzucę legitymacją i będę do tego namawiał innych myśliwych - zapowiedział poseł.

d3vy91x

Gość programu pytany był także o to, czy jego ugrupowanie poprze wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. - Nie mam zamiaru budować pozycji Platformy Obywatelskiej; Prawo i Sprawiedliwość ma większość. Nic z tego wniosku nie będzie oprócz budowania pozycji Grzegorza Schetyny - ocenił. Dodał, że "Schetyna świetnie wykorzystał sytuację". - W tym wotum tak naprawdę nie chodzi o odwołanie rządu Szydło, a o spacyfikowanie Petru, co się Schetynie udało w sposób genialny - stwierdził.

Odniósł się także do wypowiedzi Sławomira Neumanna, który zarzucił Kukiz'15, że jest ugrupowaniem, które wspiera rząd. - Gdy przychodzi czas próby, zdecydowana większość głosuje za rządem - stwierdził poseł PO.

- Bzdury, Neumann kłamie Spotkałem się z nim wczoraj, poprosiłem żeby nie mówił kłamstw - stwierdził Kukiz. - Powtarzam jeszcze raz na antenie, jeśli towarzysz Neumann jeszcze raz skłamie, to będą konsekwencje

d3vy91x

Podziel się opinią

Share
d3vy91x
d3vy91x
Więcej tematów