Trwa ładowanie...
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz odejdzie z polityki? "Nie widzę powodu, by do końca życia tłuc łbem w mur"

W najnowszym wywiadzie dla "Polska The Times" Paweł Kukiz przyznał, że bierze pod uwagę możliwość zakończenia swojej politycznej kariery. Jak ujawnił, duży wpływ na jego decyzję będą miały wyniki najbliższych wyborów parlamentarnych.

Share
Paweł Kukiz odejdzie z polityki? "Nie widzę powodu, by do końca życia tłuc łbem w mur"
Źródło: East News, fot: Iwanczuk/REPORTER
dfezjed

Patrząc w przyszłość, Kukiz widzi dwa scenariusze. Pierwszy z nich zakłada, że opuści scenę polityczną. Dojdzie do tego, gdy jego ugrupowanie nie dostanie się do parlamentu. Na podobny krok zdecyduje się również, gdy samodzielną większość w Sejmie uzyska PiS lub PO.

"Wówczas prawdopodobnie zrezygnuję z pobytu w tym Sejmie. Bo nie widzę powodu, żebym miał do końca życia tłuc łbem w mur" - powiedział. Dodał, że wówczas wróci do muzyki, a podczas koncertów będzie miał możliwość powiedzieć ludziom, "żeby się opamiętali" i "nie dali się maltretować przez ten bandycki system".

Drugi wariant zakłada koalicję z partią, która wygra wybory, jednak nie będzie mogła samodzielnie sprawować władzy. Polityk podkreśla jednak, że ta współpraca będzie musiała odbywać się z uwzględnieniem jego postulatów. Należą do nich m.in. "podstawowe zmiany ustrojowe, odbiurokratyzowanie państwa i obniżenie podatków".

dfezjed

Zobacz także: Marek Jakubiak apeluje do rządu ws. konfliktu Ukraina-Rosja

Jak ujawnił Kukiz, propozycję koalicji otrzymał już od Jarosława Kaczyńskiego, jednak odmówił szefowi PiS. "Odmówiłem, bo powiedziałem, że warunkiem koalicji byłoby wprowadzenie kilku przynajmniej z tych reform, o których powiedziałem. Ale nie chcieli się zgodzić" - powiedział,

Źródło: "Polska The Times"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfezjed

Podziel się opinią

Share
dfezjed
dfezjed
Więcej tematów