Trwa ładowanie...
d309pw5

Paweł Kukiz: Gdyby PRL się skończył, Miller i Cimoszewicz nie byliby w Europarlamencie

- Media powtarzają, że Polska jest wolna od 1989 r., że skończył się wtedy PRL. Jakby się skończył, to Cimoszewicz i Miller nie byliby teraz w Europarlamencie. Równie dobrze po wojnie można by w Niemczech wybrać Goebbelsa albo członków NSDAP - powiedział Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz prowadzi rozmowy koalicyjne przed wyborami do Sejmu
Paweł Kukiz prowadzi rozmowy koalicyjne przed wyborami do Sejmu (Agencja Gazeta, Fot: Jacek Marczewski)
d309pw5

W sobotę wieczorem Paweł Kukiz był gościem programu "Skandaliści" w Polsat News.

- Jestem na wojnie o obywateli, o moje dzieci, wnuki, nie tylko moje, ale wszystkich. Wojnie, która ma doprowadzić do zakończenia systemu komunistycznego, wojnie z systemem i ustrojem postkomunistycznym - zadeklarował na wstępie lider Kukiz'15.

Jego zdaniem w Polsce nie ma demokracji, bo władza nie jest pod kontrolą obywateli. - W Polsce władza jest niekontrolowana, obywatele nie mają metod zmuszania władzy do działania. Mogą zrobić referendum i nawet je wygrać, ale jego wynik nie obowiązuje władz - stwierdził Kukiz. - Władza ma przez cztery lata takie instrumenty, jak kiedyś PZPR - dodał.

d309pw5

"Kukiz żyje w bańce"

W programie wyemitowano wypowiedź Marka Jakubiaka, który odszedł z klubu Kukiz'15 w październiku 2017 r. Stwierdził on, że Paweł Kukiz jest dobrym człowiekiem, ale złym menedżerem, a także wybudował wokół siebie bańkę, która "nie dopuszcza informacji".

- Ludzie odeszli z klubu, bo często dobrzy ludzie mają wokół siebie złych - skomentował odejście Jakubiaka i innych posłów ruchu Kukiz. Lider ruchu zdradził też, dlaczego przed wyborami do Europarlamentu nie doszło do podpisania deklaracji programowej między Federacją Jakubiak-Liroy a Kukiz'15.

- Przed podpisaniem deklaracji dotyczącej zmian ustrojowych Jakubiak z Liroyem przynieśli porozumienie techniczne i naciskali na podpisanie go. Postawili w nim takie warunki: wybór Jakubiaka na przewodniczącego nowego klubu parlamentarnego, a to przecież posłowie klubu powinni wybierać. Zażądali też 2/3 jedynek w wyborach do Sejmu. Nie mogłem się na to zgodzić - powiedział Kukiz.

d309pw5

Szokujące porównanie do Goebbelsa

Paweł Kukiz przyznał, że bulwersuje go to, co słyszy w mediach, że w 1989 r. skończył się w Polsce komunizm.

- Jakby się skończył, to Cimoszewicz i Miller nie byliby teraz w Europarlamencie. Równie dobrze po wojnie można by w Niemczech w wyborach wybrać Goebbelsa albo członków NSDAP - stwierdził Kukiz. - PZPR pilnował interesów Sowietów w Polsce, a teraz ci pilnujący dostali się do Europarlamentu - dodał.

Lider ruchu Kukiz nie zgodził się ze zdaniem prowadzącej program Agnieszki Gozdyry, że obecni europosłowie kiedyś wprowadzili Polskę do Unii Europejskiej. - Gdyby Miller i Cimoszewicz hamowali wejście do Unii, to ludzie by ich roznieśli na widłach - powiedział. Dodał, że ich winy zmaże wyłącznie przejście na emeryturę.

d309pw5

Rozmowy koalicyjne trwają

Polityk Kukiz'15 przyznał, że prowadzi rozmowy koalicyjne. Warunkiem przystąpienia jego ruchu do koalicji jest przyjęcie przez partnerów politycznych proponowanych zmian w ordynacji wyborczej, które miałyby "odbetonować scenę polityczną". Chodzi m.in. zmiany w zakresie biernego prawa wyborczego, dotyczące kandydatów niestartujących z list partyjnych, obligatoryjne dla władz referenda krajowe i lokalne czy zwiększenie kwoty wolnej od podatku.

- Taką ordynacją PiS nie jest zainteresowane, ale PSL już tak, bo ich działacze są w powiatach znani. Poszedłem do Kosiniaka-Kamysza i mówię: Władek, co myślisz o takiej ordynacji? - zdradził Kukiz. Dodał, że w przyszłym tygodniu "będzie miał większą wiedzę" o ewentualnej koalicji.

- Pójdę z tym, kto mi zagwarantuje zmianę ordynacji. Jeżeli ten ustrój zostanie, ludzie będą do siebie strzelać zza dwóch stron barykady, Polak do Polaka - stwierdził polityk. Dodał, że nie zamierza jednak występować na jednej liście z Januszem Korwin-Mikke. Jak powiedział, z powód "etyczno-moralnych". Chodzi o wypowiedzi polityka Konfederacji na temat niepełnosprawnych oraz pedofilii.

d309pw5

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d309pw5

Podziel się opinią

Share

d309pw5

d309pw5
Więcej tematów