Trwa ładowanie...
d1ymnxv

Wojownicy Maryi złożyli przysięgę. "To armia na nasze czasy"

W klasztorze w Niepokalanowie przysięgę złożyło ponad 120 mężczyzn. Stali się Wojownikami Maryi. "To armia na nasze czasy - modlitwa różańcem, a jak trzeba, w obronie wiary i rodziny - mieczem" - napisał na Facebooku Bartłomiej Pejo, działacz partii Wolność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyrzeczenie miecza składane przez Wojowników Maryi
Przyrzeczenie miecza składane przez Wojowników Maryi (youtube.com)
d1ymnxv

Polityk, który prywatnie jest zięciem Janusza Korwin-Mikkego, zamieścił też na Facebooku zdjęcia przysięgających mężczyzn i treść ich przysięgi.

"Przyrzekam być wiernym Jezusowi, aż do oddania całego swojego życia jemu jako mojemu panu i Zbawicielowi przez ręce Maryi jako pierwszej damie mojego serca. Przyrzekam walczyć ze swoim grzechem i z głównymi moimi wadami i stawać się nieustraszonym w walce z szatanem i wrogami zbawienia" - napisał Pejo.

Na zdjęciach widać, jak mężczyźni z ogromnymi mieczami wchodzą do kościoła, a potem w czasie mszy unoszą je w górę. Komentatorzy poddają w wątpliwość, czy noszenie ze sobą białej broni jest zgodne z prawem. Internauci zastanawiają się też, z kim mężczyźni chcą walczyć.

d1ymnxv

Bartłomiej Pejo jest radnym powiatu świdnickiego, a także prezesem regionu lubelskiego partii Wolność. W ostatnich wyborach startował z listy Konfederacji do Europarlamentu, ale lista ta nie przekroczyła progu wyborczego.

Wojownicy Maryi to wspólnota męska, która powstała pod przewodnictwem salezjanina ks. Dominika Chmielewskiego, duszpasterza akademickiego. Aby stać się wojownikiem, trzeba zdać egzamin oraz przystąpić do tzw. "przyrzeczenia miecza". Miecz, który trzymają w dłoniach mężczyźni, symbolizuje bezwzględną walkę z grzechem i szatanem.

Czytaj także: Usunięto pomnik byłego kustosza bazyliki w Licheniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ymnxv
d1ymnxv

Podziel się opinią

Share
d1ymnxv
d1ymnxv
Więcej tematów