Trwa ładowanie...

Wojownicy Maryi złożyli przysięgę. "To armia na nasze czasy"

W klasztorze w Niepokalanowie przysięgę złożyło ponad 120 mężczyzn. Stali się Wojownikami Maryi. "To armia na nasze czasy - modlitwa różańcem, a jak trzeba, w obronie wiary i rodziny - mieczem" - napisał na Facebooku Bartłomiej Pejo, działacz partii Wolność.

Wojownicy Maryi złożyli przysięgę. "To armia na nasze czasy"Źródło: youtube.com
d46r78m
d46r78m

Polityk, który prywatnie jest zięciem Janusza Korwin-Mikkego, zamieścił też na Facebooku zdjęcia przysięgających mężczyzn i treść ich przysięgi.

"Przyrzekam być wiernym Jezusowi, aż do oddania całego swojego życia jemu jako mojemu panu i Zbawicielowi przez ręce Maryi jako pierwszej damie mojego serca. Przyrzekam walczyć ze swoim grzechem i z głównymi moimi wadami i stawać się nieustraszonym w walce z szatanem i wrogami zbawienia" - napisał Pejo.

Na zdjęciach widać, jak mężczyźni z ogromnymi mieczami wchodzą do kościoła, a potem w czasie mszy unoszą je w górę. Komentatorzy poddają w wątpliwość, czy noszenie ze sobą białej broni jest zgodne z prawem. Internauci zastanawiają się też, z kim mężczyźni chcą walczyć.

d46r78m

Bartłomiej Pejo jest radnym powiatu świdnickiego, a także prezesem regionu lubelskiego partii Wolność. W ostatnich wyborach startował z listy Konfederacji do Europarlamentu, ale lista ta nie przekroczyła progu wyborczego.

Wojownicy Maryi to wspólnota męska, która powstała pod przewodnictwem salezjanina ks. Dominika Chmielewskiego, duszpasterza akademickiego. Aby stać się wojownikiem, trzeba zdać egzamin oraz przystąpić do tzw. "przyrzeczenia miecza". Miecz, który trzymają w dłoniach mężczyźni, symbolizuje bezwzględną walkę z grzechem i szatanem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46r78m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46r78m
Więcej tematów