Trwa ładowanie...

"Zachwala pedofilię". Zawiadomienie do prokuratury na Janusza Korwin-Mikkego

"Nie mamy wyjścia" - piszą dziennikarze oko.press. Przeanalizowali wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego na temat pedofilii i zamierzają pokazać je prokuraturze. Ich zdaniem polityk nie tylko nie potępia dewiacji, ale ją pochwala.

Share
"Zachwala pedofilię". Zawiadomienie do prokuratury na Janusza Korwin-Mikkego
Źródło: East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
d3epvrl

Janusz Korwin-Mikke, lider Konfederacji, jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. Redakcja oko.press uznała jednak, że polityk przekroczył granicę.

"Wolałbym, by moja córka trafiła w łapy pedofila, który po pupie pogłaszcze, niż poszła na lekcję edukacji seksualnej, bo to zabija erotyzm", "lekka pedofilia nie jest szkodliwa", "jak jakiś pedofil poklepie dziecko po pupie, to nic się nie dzieje", "p. Polański wziął sobie do łóżka 13-latkę, bo wyglądała na zupełnie dojrzałą. Tym się nie brzydzę. Być może zrobiłbym to samo” - to niektóre z wypowiedzi Korwin-Mikkego na temat pedofilii.

d3epvrl

Redakcja na podstawie ich analizy wywnioskowała, że polityk pochwala pedofilię.

Zobacz także: #15LatRazem. Wiedzieliśmy, że język polski jest trudny. Ale nie, że aż tak

Na wyciągnięciu wniosków dziennikarze jednak nie poprzestają. "Nie mamy wyjścia. Zgłaszamy sprawę do prokuratury" - oświadczają.

"Jego wpisy i wypowiedzi naruszają art. 200 b Kodeksu Karnego: 'Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2'" - tłumaczą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3epvrl

Podziel się opinią

Share
d3epvrl
d3epvrl
Więcej tematów