Trwa ładowanie...
d2tv5o0

Bestialski czyn pod Ostrołęką. Powiesił psa sąsiada, bo pogonił mu kury

Mieszkaniec gminy Łyse pod Ostrołęką Mieczysław Ch. powiesił na łańcuchu psa sąsiada. Leon, pies w typie beagle miał zaledwie rok. Umierał w męczarniach. Sprawca tego bestialstwa usłyszał zarzut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pies Leon miał zaledwie rok i dwa miesiące
Pies Leon miał zaledwie rok i dwa miesiące (Facebook.com, Fot: Pogotowie dla Zwierząt)
d2tv5o0

O bestialskim czynie poinformowało na Facebooku Pogotowie dla Zwierząt. Pies, należący do Piotra M., mieszkańca gminy Łyse, został porwany przez sąsiada. Właściciel zwierzęcia zaczął szukać psa i wszedł na posesję Mieczysława Ch. Tam obszedł wszystkie budynki gospodarcze i w komórce znalazł swojego pupila. Pies wisiał na łańcuchu i już nie żył.

O zdarzeniu została powiadomiona policja, która zaczęła szukać sprawcy. Po kilkudziesięciu minutach Mieczysław Ch. wrócił do domu z workiem. Chciał schować w nim zwłoki psa. Został zatrzymany.

Mężczyzna został zabrany przez policję i przesłuchany. Przyznał się do winy. Miał tłumaczyć, że powieszenie psa było zemstą za to, że Leon jako szczeniak pogonił jego dwie kury. W sobotę sprawca zabójstwa zwierzęcia usłyszał zarzuty. Prokuratura nie wnioskowała o tymczasowy areszt dla niego.

d2tv5o0

Będą żądać najwyższej kary

Stroną postępowania jest Pogotowie dla Zwierząt, które uczestniczyło w czynnościach prokuratorskich. "Sprawca nie okazał skruchy. Gdy zapytaliśmy, dlaczego zabił psa - milczał" - czytamy na stronie obrońców zwierząt na Facebooku.

Zakład Higieny Weterynaryjnej wykona sekcję zwłok psa. Opinię w tej sprawie wyda biegły lekarz weterynarii, powołany przez prokuraturę.

Jak zapewniają obrońcy zwierząt, jako oskarżyciel posiłkowy będą żądali w sądzie najwyższego wymiaru kary dla Mieczysława Ch. Mężczyźnie grozi maksymalnie 5 lat więzienia.

Czytaj także: Męzczyzna lunatykował i wypadł z okna w Lublinie

d2tv5o0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tv5o0

Podziel się opinią

Share

d2tv5o0

d2tv5o0
Więcej tematów