Trwa ładowanie...
d4jrqxm

Paulina Hennig-Kloska nową rzeczniczką Nowoczesnej

Zastąpiła na tej funkcji Katarzynę Lubnauer, która jest przewodniczącą klubu Nowoczesnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paulina Hennig-Kloska
Paulina Hennig-Kloska (PAP)
d4jrqxm

Zmiana rzecznika podyktowana jest niedawną decyzją o rozdzieleniu funkcji przewodniczącego partii i szefa klubu parlamentarnego w Nowoczesnej. Pod koniec kwietnia Lubnauer zastąpiła na funkcji szefa klubu Ryszard Petru, który pozostał szefem partii.

- Biorąc pod uwagę to, co się dzieje w sondażach, musimy podzielić zadania tak, aby Katarzyna Lubanuer i nowe prezydium klubu parlamentarnego skupiło się na pracy parlamentarnej. Ja natomiast na kwestii wyborów samorządowych i strategii partii - tłumaczył Petru.

Nowy podział obowiązków w klubie miał przynieść "nowy dynamizm i nowe zaangażowanie".

Pracowała jako dziennikarka

Nowa rzeczniczka partii przez pięć lat pracowała w lokalnej rozgłośni radiowej. Ukończyła studia politologiczne - w 1999 r. licencjat w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku i w 2001 r. magisterium na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Kształciła się również w zakresie analizy finansowej i controllingu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

- Jestem do państwa dyspozycji - zadeklarowała.

Nowoczesna poza Sejmem

Spadki Nowoczesnej w sondażach widać nie od dziś. Z niedawnego badaniu IBRiS dla Onetu wynikało, że partia mogłaby liczyć na zaledwie 4,4 proc. poparcia i znalazłaby się poza Sejmem. - Każdy sondaż to fotografia chwili - studziła emocje w rozmowie z Wirtualną Polską posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

d4jrqxm

Podziel się opinią

Share
d4jrqxm
d4jrqxm
Więcej tematów