Trwa ładowanie...
dxj6a5z

Patryk Jaki o rzeczniku prezydenta: człowiek od "PR-u"

Słowa Krzysztofa Łapińskiego, który poprosił wiceministrów sprawiedliwości o to, by "nie pouczali" prezydenta, nie spodobały się Patrykowi Jakiemu. "Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od 'PR-u'" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości.
Share
Patryk Jaki
Patryk JakiŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
dxj6a5z

Rano rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński skrytykował m.in. ministra Patryka Jakiego za jego słowa na temat prezydenckich wet do ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Andrzej Duda i Zbigniew Ziobro: szorstka przyjaźń

"W Polsce od kiedy pamiętam było tak, że jak dekomunizacja w różnych obszarach państwa była blisko, to zawsze ktoś wymiękał. I tak Polska się nie zmieniała i nie mogła rozwijać na miarę swoich możliwości" - napisał po prezydenckim oświadczeniu Patryk Jaki na Facebooku.

dxj6a5z

- Nie wypada, żeby wiceministrowie pouczali prezydenta czy mówili to w takich słowach - ocenił tę wypowiedź Łapiński. Rzecznik Andrzeja Dudy odniósł się w ten sposób również do słów wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika, który uznał, że prezydent, wetując ustawy, złamał publicznie złożoną obietnicę.

Jaki odpowiada: to "zaczepka"

"Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od 'PR-u'. Bo oni nigdy nie rozumieją dlaczego trzeba robić "niePRowe" reformy państwa" - napisał na Twitterze Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że "zaczepka" Krzysztofa Łapińskiego "daje szanse TVN na rozgrywanie obozu oraz podtrzymanie tematu konfliktu i emocji postKODu. Teraz widać kto ma jakie intencje".

"Ja zamiast odp.na zaczepki kogoś kto szuka sposobu na podtrzymanie konfliktu-wybieram prace dla państwa. Jutro o 13 decyzja K[omisji - red.] W[eryfikacyjnej - red.] ws.Chmielnej!" - dodał Jaki.

dxj6a5z

Podziel się opinią

Share
dxj6a5z
dxj6a5z
Więcej tematów